Neděle 25. února 2024
Vložil vlisni.cz on September 20, 2022

Politická příslušnost: 

bez politické příslušnosti

Krátce se představte a popište, jaký máte vztah k Líšni.: 

Narodila jsem se v malé vesničce v Orlických horách a časem jsem se přesunula do Prahy, kde jsem vystudovala Univerzitu Karlovu obor chemie-matematika, a pak i několik let žila a pracovala.

Od roku 2008 žiji v Líšni a našla jsem tady to, co jsem si přála, kombinaci výhod města a vesnice. Narodily se mi tady 2 děti. Povedlo se mi uplatnit tam, kde mě to baví, v rodinné politice. Moje práce v Rodinném centru Pastelka mě pořád naplňuje a stále přichází nápady, kam se ještě posunout dál.

Mám ráda svoji rodinu, příjemnou společnost lidí kolem mne a moc ráda relaxuji v přírodě nebo při sportu.

 

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat?: 

Vždy jsem byla a stále jsem aktivní člověk. Není mi lhostejné, co se kolem mne děje. Vidím věci, které se povedly, ale pořád je prostor k tomu posouvat mnoho dalších témat dopředu. 

Není pro mě důležitá politická příslušnost, ale snaha domluvit se a respekt k jiným názorům. Po čtyřech letech v zastupitelstvu si dokonce myslím, že toto je téměř to nejdůležitější. Zastupitelstvo má 29 členů a proto, aby se něco prosadilo je potřeba minimálně 15 z nich, kteří souhlasí. Takže nejde jen o to, zda je nápad dobrý nebo špatný, ale i jak ho umíte komunikovat s ostatními. A mě obecně komunikace s lidmi velmi baví. 

Do komunální politiky jsem se rozhodla vstoupit již před 12ti lety. Nejdříve jsem byla členem kulturní komise a před 4 lety jsem se stala zastupitelkou a předsedkyní bytové komise. 

 

Jaké oblasti chcete konkrétně v Líšni prioritně řešit?: 

Z mého pracovního pohledu mi je velmi blízká oblast rodinné politiky a spolkového života. Díky 4 leté zkušenosti v bytové komisi mám teď velký vhled i do bytové politiky. 

 

Jakými konkrétními opatřeními chcete Vašich cílů dosáhnout?: 

Rodinná politika: Pro Líšeň je důležité, aby síť prorodinných aktivit, které poskytují Líšeňské organizace, byla co nejširší a nejkvalitnější. A proto je důležité mít tyto organizace/aktivity dobře zmapované a podporovat je. Spolkový život: Ráda bych nastavila pravidelnou komunikaci mezi spolky a radnicí. Také bych se chtěla podívat na dotace typu A i B. Myslím, že je prostor na aktualizaci. Bytová politika: Bytový fond obecního bydlení je velmi důležitým sociálním nástrojem každého města nebo městské části. Jsem velmi ráda, že Líšeň má v rámci Brna jeden z největších bytových fondů. Všechny byty postupně prochází rekonstrukcí a tím se zvyšuje kvalita bydlení v nich. V rámci přidělování bytů jsem velmi ráda za jasná pravidla, dle kterých se postupuje a není v nich prostor pro spekulace. Ráda bych, aby si Líšeň bytový fond udržela, měla nastavené přijatelné nájemné a zaměřila se na zamezení podnajímání bytů.

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

V rámci rodinné politiky je v současnosti velký problém stárnoucí populace. Je důležité myslet na to, jak tuto generaci podpořit. Je třeba zahájit kroky k vybudování bezbariérové bydlení pro seniory a podpořit terénní sociální služby. 
 
Líbilo by se mi, kdyby se vybudoval další zelený prostor mezi ulicemi Houbalova a Novolíšeňská.  
 
Nezbytné je také myslet na dopravu, která se rapidně zahušťuje. Je nutné mít sílící dopravu na zřeteli při povolování nové výstavby.  S tím velmi úzce souvisí i parkování, a proto je důležité posílit parkovací místa jak v sídlišti, tak ve staré Líšni. 
 

Ráda bych, aby se zachovaly jedinečné  folklorní líšeňské tradice.  Každý rok hrdě oblékám líšeňský kroj a chodím na Líšeňské hody, které se pro mě staly srdeční záležitostí.

 

 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU.Odesláním komentáře akceptujete Podmínky ochrany osobních údajů