Středa 22. května 2024
Vložil admin on February 15, 2012

Bruslení na saleskuZačátkem února uhodily i na Líšeň třeskuté mrazy, čehož okamžitě využili všudybylové na Salesku a na svém hřišti s mantinely vytvořili ledovou plochu. Široká veřejnost tak dostala možnost si zabruslit v samém centru líšeňského sídliště. Přes prázdniny pak slovo dalo slovo a vznikla akce především pro děti s názvem „Zábavné bruslařské odpoledne v Líšni.“ Celá akce se uskutečnila v úterý 14. 2. v odpoledních hodinách.  Připravili ji hokejové kluby HLC Bulldogs a HCM Warrior Brno ve spolupráci se Salesiánským střediskem mládeže.

Velkou pozornost vzbudil nástup malých hokejistů z Hokejového centra mládeže Warrior, kteří mají domovský stadion v hale vedle ZŠ Úvoz. Prckové v modrobílých dresech ve věku 4 až 7 let předvedli svoje bruslařské a hokejové dovednosti. Přihlížející chlapci, ale i děvčata dostali příležitost si také vyzkoušet projet slalom s kotoučem, vystřelit na brankáře či přesně přihrát kamarádovi na hokejku. K tomu, aby byl zážitek kompletní, posloužila i možnost půjčení hokejové výstroje a hokejek, čehož malí bruslaři hojně využívali. Okusili tak na vlastní kůži nejrychlejší kolektivní hru na světě. Snažení malých zvědavců bylo odměněno drobnými sladkostmi.

Příjemnou atmosféru dokreslovala reprodukovaná hudba, k zahřátí byl připraven horký čaj a na hřišti se proháněli bruslaři od těch úplně nejmenších až po dospělé. Někteří se rozpomněli na časy, kdy se dříve bruslilo na sídlištích na kdejakém plácku, když šikovní tatínkové svépomocí vytvořili svým dětem kouzelná kluziště.

Akce se určitě vydařila, nikdo se při občasných pádech nezranil a aktéři tohoto nevšedního odpoledne odcházeli domů s úsměvem na tváři. Poděkování si zaslouží i MČ Brno-Líšeň za podporu a pomoc s propagací narychlo svolané akce. Už nyní se těšíme, že si vše příští zimu zopakujeme.

Petr Kolečkář, trenér přípravky HCM Warrior Brno,
zastupitel MČ Brno-Líšeň

Video z akce:

 

Fotografie:

Kategorie: