Středa 22. května 2024
Vložil admin on September 09, 2012

Hřiště BednaříkovaPodle průzkumu v Líšni žije 4.722 dětí/mládeže do 19-ti let, což je asi 18% obyvatel. Městská část eviduje a spravuje 36 hřišť. Převážná část těchto hřišť je určena pro malé a předškolní děti. Na základě projektu: Mají děti prostor se toto září podařilo  MČ Brno Líšeň zrealizovat centrální vícegenerační hřiště u ulice Bednaříkova. Dosavadní hřiště je obohaceno o nové, atraktivní hrací prvky, jako např. lezeckou stěnu, trampolínu, velký prolézací hrad, mini-lanovku a další.

Hřiště bylo finacováno částkou 1.700 000,- Kč z rozpočtu městské části Brno-Líšeň a je pod dohledem bezpečnostních kamer, které jsou napojeny na Městskou policii.

V budoucnu je v plánu stavba nových hřišť i ve Staré Líšni. Nově na ulici Letecká, Kubelíkova - v oblasti tak zvané “Broďák“ a také v oblasti u obchodního domu Charliie Centrum na náměstí Karla IV.  Podle slov místostarosty pana Jozefa Sedláčka by měla vzniknout i  nová sportoviště, která budou zaměřena především pro mládež. První takto koncipované hřiště by mělo být zbudováno na ulici Popelákova a následujícím roce na dalších místech Líšně.

 

portál vlisni.cz

Fotografie od Pavlíny Labské jsou zde

 


Kategorie: