Sobota 20. dubna 2024
Vložil admin on March 03, 2012

obrázek_webChceme jednostrannou radniční "nástěnku", nebo otevřený prostor pro komunikaci o věcech týkajících se života v Líšni?

Radniční web dostal novou podobu. Na první pohled je jistě mnohem přehlednější, poutavější i informačně sdělnější než byla předchozí verze. Je to velký krok kupředu, ovšem není úplně jasné, kam tento krok směřuje.

Na titulní straně nenalézám základní informaci o tom, co je smyslem oficiálního webu radnice. Čemu má sloužit a komu je určen. Jako druhý nedostatek vidím fakt, že nové stránky nenabízejí možnost dialogu veřejnosti s představiteli radnice formou otevřeného fóra, které by nám poskytlo možnost seznámit se jak s názory lidí, kteří zde žijí, tak s názory představitelů místní politiky. Dialogu, jenž by také ukázal, jak "zástupci lidu" reagují na potřeby a názory těch, které zastupují.

Na úvodní straně jsme sice vyzváni k tomu, abychom vyjádřili, co nám na stránkách chybí. Avšak o tom, komu jsou naše náměty či připomínky směřovány, jak s nimi bude naloženo, a hlavně jaké náměty a připomínky zde už zazněly, formulář mlčí.

A přece právě otevřený a zveřejněný dialog na toto téma by mohl dopomoci k dopracování webu do podoby, která bude vyhovovat jak těm, kdo stránky spravují, tak i těm, kterým jsou určeny.

A zde tedy nastupuje portál vlisni, aby suploval to, co není na webu radničním:

Vážení líšenští občané, vyjádřete se prosím na stránkách portálu vlisni.cz k tomu, co konkrétně se Vám líbí či nelíbí na radničním webu, co oceňujete, a co naopak postrádáte.

A také se prosím zamyslete nad tím, co je smyslem nového radničního webu - má být "pouze" nástěnkou úřadu sdělující svým občanům jistě důležité informace, nebo to také má být prostor pro otevřený rozhovor občanů s představiteli obce?

Odkaz na tento článek zasílám zastupitelům Líšně s prosbou, aby nám sdělili své názory na nový radniční web, a těším se na jejich i Vaše odpovědi, které se snad potkají v komentářích pod textem.

Radniční web naleznete na www.brno-lisen.cz

Pavla Dombrovská

Kategorie: 

Komentáře

RANICE NECHCE KOMUNIKACNI PROSTOR, ALE NASTENKU. POKUD BY CHTELA PROSTOR, BYLA BY TAM MOZNOST DISKUTOVAT. ALE NEVADI, TEN PROSTOR NEOFICIALNE ZVLADAJI TYHLE STRANKY

...

no sepsal jsem reakci a ono to nereaguje. takze nic. neobjevilo se to tam.

Já jsem se taky zaregistroval. Na webu se objevila novinka - mail nedošel ... :-(

Tak už to upozornění chodí... škoda, že tam není RSS kanál :-(

Preji pekny den,
stranky radnice se mi libi. Jen me zarazilo, ze kdyz si chci nechat zasilat novinky, musim zadat jmeno a prijmeni. Trochu me to zarazilo, proc to na radnici potrebuji vedet, proc jim nestaci zadat email. Tak jsem zkusil zadat Lojza z Marzu. Uvidime, jestli to bude chodit...