Čtvrtek 25. července 2024
Vložil vlisni.cz on June 30, 2015
Neformální beseda o Orlovně (zdroj: FB-Líšeň sobě autorka: Jana Rašková)

V rámci Festivalu Líšeň sobě jsme otevřeli aktuální téma týkající se místního veřejného prostoru - budoucnost Orlovny (budovy a zahrady). Po přednášce pana Brzobohatého o historii orelského hnutí v Líšni (článek zde) následovala krátká neformální beseda o současné situaci. Pavla Dombrovská zmínila Otevřený dopis zastupitelům iniciovaný spolkem Líšeň sobě, ke kterému se připojují organizace i občané. Postoj Orlů vyjádřila sekretářka Orelské jednoty Hana Chaloupková. Na debatě také promluvili místostarostka Eliška Vondráčkova (KDU-ČSL) a zastupitel Ladislav Barták (ANO).

To, jak se situace s Orlovnou bude dále vyvíjet, závisí především na aktivním zájmu občanů Líšně.

Článek: Budoucnost Orlovny - otevřený dopis zastupitelům naleznete zde

-vlisni.cz-

 

Příloha: 

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Mám pocit, že vystupující byly naprosto nepřipraveni (p. Dombrovská) a korunu tomu nasadila paní Chaloupková! Paní Chaloupková jeďte se podívat, např. do Řečkovic, co zde Orel vybudoval........chce to aktivní přístup a ne čekat co udělá Vaše vedení, pak se nedivte, že líšeňský Orel je "mrtvý" orel!
Pokud není "Orlovna" ve vlastnictví městské části, tak co chceme řešit......město Brno...nebere v úvahu připomínky k rozvojovému plánu...a teď by měla řešit Orlovnu?
p. Derfl se musel smát naivitě informaci o roku 2018, vždyť už desítky let fotbalisté lobují co to jde...když se podíváte, tak to nese výsledky. Společně se Saleskem asi nejvíce rozvíjející sdružení co se týká rozvoje (nových budov a sportovišť).....

Vážený "Václave",
beseda skutečně nebyla nijak zvlášť připravená, proto to slovo v názvu - "neformální". Byl to improvizovaný dovětek k přednášce pana Brzobohatého o historii Orlovny. Dělo se to proto, protože si myslíme, že je důležité o tom mluvit a postupně si věci vyjasňovat. Hodně lidí to zajímá a tak jsme zveřejnili i tuto "neformální" část. Myslím, že většina lidí, kteří tam byli, to tak pochopila. A pro každého je úsměvné něco jiného. Pro mne je zase třeba to, že zde prezentujete svůj názor a nejste schopen se ani pořádně podepsat. Jakou Váš názor potom asi tak může mít váhu?
Pavla Dombrovská

Ano, improvizace (bohužel)..........je škoda, že tato debata neprobíhá v prostorách radnice a jako plánovaná akce....možná dobře míněno, ale čekal bych nějakou debatu oficiálnějšího charakteru, o které se lidé dozví v dostatečném předstihu.....a přítomní zástupci budou připraveni.....
Jednotlivé zájmové skupiny a spolky by zde mohly trochu fundovaněji prezentovat své záměry z Orlovnou?
PLÁNUJE SE NĚCO TAKOVÉHO? třeba by se našla společná řeč, záměr apod.

I takováto improvizace je lepší než nic. Děláme to, co je v našich silách. A pokud máte pocit, že se to dá dělat i lépe (o čemž nepochybuji) - s chutí do toho, přeji Vám hodně štěstí! Ano, také bychom očekávali "debatu oficiálnějšího charakteru v prostorách radnice". Jenomže tam totiž nesedíme my, ale naši volení zástupci. Proto výzvu k širší "oficiální" a fundovanější debatě obsahuje Otevřený dopis zastupitelům (máte ho v příloze pod textem a pokud Vám na tom záleží, můžete vytisknout, podepsat a šířit).
P.S.

P.S. ještě jsem chtěla dodat, že by se mi skutečně svět jevil o kapánek lepší, kdyby jste se dokázal pod svůj názor i podepsat.
Pavla Dombrovská

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.