Čtvrtek 25. července 2024
Vložil vlisni.cz on June 24, 2015
Park Trnkova (zdroj: vlisni.cz)

Občané Líšně žijící v oblasti Trnkovy ulice a v okolí tamního parku shromažďují podpisy pod petici žádající zajištění bezpečnosti obyvatel v této lokalitě.

V posledních měsících se v této části Líšně událo několik závažných událostí. V blízkosti zastávky MHD u Šilarovy ulice došlo v odpoledních hodinách ke vzájemnému napadení dvou osob, které skončilo pobodáním. O pár dnů později se terčem loupežného přepadení stala prodejna potravin Hruška. Jak uvedl organizátor petice Michal Novotný: „ Od začátku roku došlo v této lokalitě ke třem loupežným přepadením a ke značným škodám na nemovitém majetku. Obavu máme z problematických obyvatel zdejší ubytovny i z  nočního života v parku. To nás vedlo k vytvoření petice, ve které žádáme o okamžité a účinné řešení situace.

Petici, která je adresována starostovi MČ Mgr. Břetislavu Štefanovi, mohou lidé podepisovat například v prodejně tabáku v Trnkově ulici, nebo v potravinách Hruška. Během července ji chtějí členové petičního výboru osobně předat starostovi.

- vlisni.cz -

Příloha: 

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Na téma bezpečnosti mám špatnou zprávu. Obec Podolí bude v úterý 15.9.2015 rozhodovat o umožnění výstavby velké herny na území obce Podolí. Slyšel jsem o množství 300 hracích automatů. Vzhledem k tomu, že tato herna by měla být situována na hranice obcí Podolí, Líšeň Slatina, určitě se nás to dotýká. Takže to, že jsme na území Brna zavedli režim postupně vytlačující tento herní byznys, nám možná moc nepomůže. Dobrá přístupnost herních automatů ohrozí některé rodiny a může vést ke zvýšení kriminality v Líšni. Proto vyzývám k akci: "Popros svého Podoláka". Řada z nás má své přátele z řad občanů Podolí, přesvědčte každý toho svého, aby stavbu kasína nepodpořil. Rozhodovat se možná bude v místním referendu. Osobně můžu slíbit, že tento problém předám kolegům z hnutí ANO na magistrátu s žádostí o pomoc.

Místní organizace KDU Podolí ve spolupráci s KDU Šlapanice, KDU Slatina a KDU Líšeň jednoznačně stojí společně PROTI snahám o vybudování herny na katastru Podolí. Jedním z prvních našich kroků byla společná jednání, tak aby se podařilo zabránit snahám přesunout hazard hned za hranice města Brna (Líšně a Slatiny).
Zorganizovali jsme společně se zastupiteli Jednotné Podolí a ostatními občany petici proti této stavbě. V současné době ji podepsala téměř polovina občanů Podolí. Na vysvětlení závažnosti situace - firma plánuje provozovat 80 videoloterijních terminálů a 5 hracích stolů. To je srovnatelné s největší hernou v Mikulově!?
Plánované referendum zastupitelů Za Podolí u Brna - NENÍ PROTI herně, ale jimi uvažovaná otázka ji naopak dále podporuje.
Proto buďme ostražití a sledujme situaci. Spojme síly a začněme používat při rozhodování srdce a ne pouze kalkulačku na peníze.
Další informace naleznete na blogu podoliubrna.blogspot.cz

Radek Hůrka

Dobry den. Kde se muzu prihlasit k této vyzve? Kdo ji koordinuje? Dekuji za další informace a případně i z odkaz na link kde se mohou ostatní dozvědět více...

... velmi trefné a shledávám Váš komentář výstižným a vtipným.
Díky

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.