Úterý 16. července 2024
Vložil admin on September 18, 2013
Ilustrační foto (Zdroj:Aljona83 - Wikimedia)

Shnilá zelenina, páchnoucí maso nebo prošlé jogurty. Charlie Centrum, Albert, Billa nebo Brněnka. Je celkem jedno, kam se v Líšni vydáte na nákup, kvalita zboží je často tristní. Je to jenom smůla či běžná nákupní realita?

Kvalita potravin je v poslední době tématem, které ve společnosti rezonuje. Není divu. Po skandálech a hrůzných zjištěních nejrůznějších inspekcí se lidé pomalu začínají zajímat o to, co si dají o obědu. Moje osobní zkušenost s líšeňskými obchody opravdu není nejlepší, opakovaně se mi podařilo koupit prošlé nebo zkažené potraviny na nejrůznějších místech. Chápu, že se to může stát, obchodník v tom může být nevinně, chybu mohl udělat třeba dodavatel, ale když se to opakuje častěji, trochu mě to znervózňuje.

Ano, dá se namítnout, že se do supermarketu, kde nedbají na kvalitu potravin, nemusím vracet, mohu si přece nakoupit jinde, ale v Líšni už není kde brát. A já bydlím v Líšni a chci tady také nakupovat. A chtěl bych jíst kvalitní maso a uzeniny, chutný chléb, čerstvé sýry a dobrou zeleninu. Fakt nevím, kam bych pro to měl sakra jít.

Zajímaly by mě vaše zkušenosti, tipy, rady i varování a byl bych rád, kdyby se na portálu vlisni.cz nebo na jiném místě, mohly soustřeďovat informace o tom, kdo v Líšni nabízí dobré služby a komu se raději vyhnout. Začněme u potravin, ty jsou nejdůležitější. Na ostatní také dojde.

Ivan Manolov
občan Líšně a zákazník

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Buďte rád, že bydlíte v Líšni! V Židenicích je to MNOHEM horší! Ostatně pro zeleninu můžete do toho likusáku u smyčky busů, pro pečivo přes ulici do druhýho likusáku (kde mají chleba z Velatic) a když nechcete maso z Charlie centra tak v nejhorším zajet k řezníkovi na Bělohorskou - ovšem pamatuju že k vám na tu smyčku jezdila pojízdná prodejna s masem 2x za týden a stávala za tím likusákem se zeleninou. Holt to chce kupovat maso u řezníka, zeleninu v zelenině a pečivo od pekaře: a nelézt do supermarketů. Alternativně: maso a zeleninu a ovoce nakoupit na dědině (od výrobce) a pečivo si péct sám.

Se zeleninou z likusáku nemám úplně nejlepší zkušenost, ale to může být tím, že pocházím ze zelinářské rodiny. Z tip na chleba dík. Řezníka na Bělohorské znám a doporučuji, ten je dobrý. Stejně tak Bubla. Je to jasné, jezdit si pro potraviny k osvědčeným prodejcům. Výbornou zkušenost mám třeba s prodejnou sklizeno.

re:

No já v tom likusáku problém s kvalitou zeleniny nikdy neměl, jen ceny jsou poněkud vyšší (ale ne vždy, akorát snad vždy lepší a levnější jak Charlie centrum). Za výhodu považuju že je možný si předem domluvit pro co a kdy si dojedu (i telefonem) a "smluvní ceny" takže třeba měkký rajčata a papriky na lečo či kečup "na něco usmlouváme" což v Albertu těžko, že. Navíc to není balený jako v supermarketu takže si nakonec můžu vybrat. A ostatně má i český vajíčka. No a dokáže na objednávku sehnat kde co: třeba i jinak nesehnatelný srstky (čili angrešt).

Velatický chleba a asi i rohlíky ale mají i u toho řezníka na Bělohorské, jen se obávám, že dražší jak v likusáku u smyčky - a tam ale mají taky farmářský jogurty: hodně drahý ale pochopitelně kvalita není ve stylu "Kaufland", že. To je fakt jogurt...
A ta prodejna pojízdná a s masem a uzeninama co tam jezdila tuším v úterý dopoledne a čtvrtek odpoledne už nejezdí? Nevím už firmu ale na farmářský trhy jezdili taky. (Možná to ví ten zelinář...) Oni měli šunkový salám "jak za komunistů" (a ne s kapající vodou a z bůhví čeho) a dobrý bylinkový sádlo na chleba.

Sklizeno můžu také doporičit.
Pečivo je sice dražší, ale dá se jíst i třetí den.
Rozmražené dobarvované pečivo je druhý den kyselé, hnusné a na vyhození.
Lépe je samozřejmě pečivo co nejvíce omezit, ale když už tedy tak to kvalitní.
S masem v Enapu většinou problém nemám, hlavně je chuťově lepší než řetězcích.

Sorry, ještě poznámka: občas míváte někde u radnice v Líšni farmářské trhy, sice to není nic moc, ale furt lepší jak lézt do Albertu. Faktem ovšem je, že jediné velké a slušné bývají u Santonu u přehrady. Jinak Charlie centrum vysoce kvalitou převyšuje supermarkety co tam jinak máte, což vím, neb tam asi 5kilometrů jezdím (a logicky hned pak nahoru k té smyčce busů pro zbytek nákupu). Ovšem vy tam aspoň něco máte: v Židenicích je jen Kaufland a Albert a to je oboje jedna velká katastrofa...
Pokud jde o to maso, opravdu doporučuju raděj zajet na Bělohorskou do řeznictví. Dostanete tam věci co v supermarketu nemají nikdy (a nebo bych je tam nikdy nekoupil), není to zmrzlý a z Polska, a často to vyjde levněj: třeba čerstvý králík byl asi 2x tak velký jak v Albertu ten zmrzlý a ještě byl na kilo levnější! (a také nemluvil polsky..) Taky tam dostanete věci jako hovězí jazyk, vepřovou hlavu, jehněčí, docela dobrý škvarky...

V Charlie mají maso asi lepší než v Albertu, ale choďte do obchodu, kde se prodavačky tváří tak, že se raději neodvažuji na nic zeptat. Je tam asi tak jedna milá starší paní u masa, jinak hrůza. Nejlepší škvarky má podle mě Bubla. Skoro jako ty, které jsme si dělali doma o zabíjačkách...

re

Vážený pane, pokud budete od nevidím do nevidím pracovat za minimální mzdu, taky se nebudete bůhví jak usmívat, čímž je samozřejmě neobhajuji, ale Charlí je otřesné už v majiteli který ho vede.

Vážený mruku, věřte mi, že pracuji od nevidím do nevidím a nikdo mi zadarmo nic nedá. Jsem OSVČ už více než dvacet let. Věřím, že pracovní podmínky prodavaček nejsou ideální, ale to nejsou ani jinde. A týká se to nejen prodavaček. Stěžují si i kvalifikovaní zaměstnanci, učitelé lékaři a další. Do personální politiky Charlie centra mi nic není. Zajímá mě výhradně kvalita zboží a služeb. S pozdravem. I. M.

Já chodím k řezníkovi na roh ulic Šimáčkova a Podhorní. Například jeho škvarky jsou fakt super. Myslím, že je škvaří sám. Se zeleninou je to boj. Občas nakoupím v budce na Jírové - konečná busu. Tip na chleba testnu, díky za info. Je smutný, že člověk musí různě běhat, aby něco kvalitního koupil... :-(

pokud jde o chleba, tak ještě lepší jak je velatický je chleba z Veverské Bitýšky. Kulatý, veliký jako kdysi, vydrží 4-5dní a neplesniví.
Potiíž je, že je jen na Dukelské poblíž pošty (nas protější straně je pekařství) a pak někde pod Lesnou. Musíte pro něj ovšem ráno, jinak vám ho "někdo sežere", hi!
Dobrý chleba byl Bílovický třeba na Táborské, ale už jsem ho dlouho nepotkal.
Ovšem já už se moc nedívám, naštval jsem se a koupil si pekárnu Unold a peču si sám: je to dobrý, netvrdne, neplesniví a přidáte si do něj co chcete!
Jinak v Husovicích, na Bělohorské, ale i v likusáku v Líšni mívají "jedlou knedlu", což ze supermarketu jedlý není nikdy...
Poněkud z ruky a né po cestě budou asi Obřany, ale tam je u pošty vínotéka (nová) kde ví co dělají, mají 17 druhů vín (kvaitní a bílý i chlazený) co vám stočí i když nemáte ssebou láhev a mají pivo z malýho pivovaru Richard což doporučuju (světlá 11, tu višeň ale raděj ne pokud nejste na višně).

Tak mě nikdy nepřestane udivovat "profesionální přístup" prodavaček v Charlie centru. Začne to pohledem "na krásně ČISTÝ, vkusný stejnokroj", pak v průběhu nákupu narážíte na "přívětivou a vlídnou" neverbální komunikaci při střetu pohledů s prodavačkami a dovrší to verbální komunikace u pokladny. Vyjma dvou prodavaček, které umí být i milé, ale bohužel jim nelichotí ten stejnokroj. A to je dnes a denně, žádná ojedinělá zkušenost. Až mám dojem, že si na tomto "vstřícném přístupu k zákazníkovi" přímo zakládají!!! Spokojená jsem tam s masem, v supermarketech absolutně ne. Pečiva se bojím, protože je ve výšce, kdy je každý "ojede" taškou či košíkem. Spokojená jsem se zeleninou na Jírové ve smyčce a v obchůdku naproti Charlie centru. Chtěla bych vyzkoušet farmáře, který dojíždí k Pastelce v pondělí. Jinak do supermarketů bych někdy potřebovala vysokého asistenta, který by mi podával potraviny z těch nejvyšších regálů. A za Albertovský a Billovský vtip považuji to, že jsou i v těch nejvyšších regálech naskládané třeba plechovky na sobě!

S ne úplně příjemnýma prodavačkama souhlas. Ale na maso a masné výrobky je Charlie jednička. Líbí se mi, že bere maso z českých chovů, ne jako ty zcestovalé kousky v Albertu, které jsou ve finále pod povrchem krásně zelené. K tomu výborné uzeniny - po letech nedůvěry opět začínám občas jíst šunku a klobásky. Postupem času se Charlie zlepšuje i v dalších segmentech - např. přesun zeleniny z kuřáckého koutku vzadu dopředu ke dveřím byl jednoznačně výborný tah - takhle už se tam zelenina i dá nakupovat. Chybí už jen lepší výběr mléčných výrobků (hlavně jogurtů - v portfóliu mi chybí české klasiky jako Valašský, Choceňský apod.) a budu moct nakupovat všehno jenom tady, Coby líšeňský patriot a odpůrce nákupních výjezdů se na ten okamžik dokonalosti vyloženě těším.

Zdravím všechny čtenáře i přispěvatele. Rádi bychom se hodnocení kvality potravin a služeb věnovali hlouběji a dlouhodobě. Pokud byste nám v tom chtěli pomoci, vkládejte prosím svoje postřehy, připomínky a zkušenosti do kontaktního formuláře nebo je připojte formou komentáře k článku. Autorem portálu V Líšni může být každý! Cílem je vyzvednout a podpořit dobré obchodníky a šejdíře poslat do háje. Nikdo to za nás neudělá. Za portál děkuje a zdraví. Ivan Manolov

Dobrý den,
tento týden jsem zavítala do obchodu Hruška na Trnkové - tak hrozný obchod jsem ještě neviděla. Výběr z ničeho, tvrdé rohlíky, zboží drahé. Vše ušmudlané, pití ulepené, syrové maso vedle baget...
Maso výborné v Charlie´s, uzeniny také, ovšem asi 3 měsíce "bojujeme" s proložkami v pražské šunce - jeden den je levnější šunka s proložkami, druhý den bez proložek..Člověk, který tam nenakupuje každý den, nebo starší lidé si tohoto těžko všimnou.
Některé druhy zeleniny mají od místních farmářů, jak píší...
"akce" na mléko a másla, kdy je potřeba nakoupit nad 200,-Kč, a jen do 2 ks, aby byla započítána sleva, málokdo pochopí - a navíc toto psané velmi malým písmem ;-)
Pečivo mají dobré, i když raději ho kupuji v Pekárně na Ondráčkové, kde mají i dobré domácí zákusky.

Trochu trapná reklama na Charlie v Hrušce super ceny oproti obchoďákům rohlíky jedny s nejlepších.

Přesně tak souhlasím s Vildem .Pečivo 4x denně čerstvé o uzeninách nemluvě .Nakrájí čerstvé před zákazníkem nic předkrájené prostě super.Rád tam s celou rodinnou chodím nakupovat. Ceny super.

Nevím kdo z přítomných tady dělá komu reklamu. Já ji budu dělat jen těm nejlepším.

A Charlie ani Hruška mezi ně určitě nepatří.

Ať rozhodne souboj.

Fanoušci obou outsiderů nechť zaplaví portál důkazy o kvalitě svých obchodníků.

Vítáme fotografie, svědectví i příběhy z nákupů.

Do boje!

Dobrý den,
za sebe můžu doporučit masnu Kameník, na Pálavském náměstí na Vinohradech. Sice to není Líšeň, ale není to daleko. Obsluha výborná, vstřícná, maso a uzeniny čerstvé (uzeniny navíc v "domácí" kvalitě) a nakoupíte tam i okolo páté odpolední, kdy už například vyhlášený tuřanský Bubla zavírá a nic nemá. Akorát musíte počítat s frontou, protože Vinohradští už vědí...
Jinak co se týče Líšeňských supermarketů, tak do Charlie nechodím (přeci jen od nás je to blíže na druhou stranu), Albert je děs a hrůza, tam jen když je to opravdu nezbytně nutné a tak mi z toho tak nejlépe vychází Billa (jednooký mezi slepými).

Bohužel jsme nuceni jíst podřadné potraviny... ale jak to změnit? Prý je super ve sklizeno - majitel bydlí v Líšni, ale tady pořád svůj obchod neotevřel :( V Charlie pod českým obalem másla naleznete po podrobném zkoumání vlastně polské máslo, tak jsme vzali radši to belgické a jíst se to tedy nedá. Vychytanou cenu mléka tu už někdo rozebíral a s prodavačkami se už nedohaduji-udělá to za mě vždy někdo jiný. :) Řezníka doporučuji roh Šimáčkova-Podhorní. Do zeleniny bych nejraději chodila na Jírovu...ale dost často se tam spálím-počítám s tím, že je to dražší, ale mrzí mě, že není vždy 100% kvalita.

Masna Filák Horní Lideč v prodejně Enapo na Kotlanové. Do Enapa bych jinak nevkročila ( asi předsudek či co ) ale po vyzkoušení šunky a párků a princ uheráku..chodím pro uzeniny tam. Z masa jsem koupila jen kuřecí játra, vozí čerstvé každé úterý a čtvrtek. Jinak většinou prodejna zeje prázdnotou, ale vzadu u pultu uzenin bývá fronta..Tak zkuste..

V Enapu na Kotlance sice teda masna je, ale přístup prodavaček mně vždy od nákupu odradí. I když není fronta, čekám na obsloužení, protože dámy se vybavují o nepřítomných kolegyních a zákazníky mají na háku. Když stále neodcházím, tak třeba pak s kyselým výrazem přejdou k obsluhování, ale vyloženě je to obtěžuje. Než todle, tak radši nic. Máme už dost let po revoluci, než aby jsme museli trpět přístup jak za komunistů...

Zajimalo by mne v cem vyjma masa (ktere skoro nejim, tak nedovedu posoudit) vitezi Charlie nad Albertem? Mne vzdy fascinuje, jak v Charlie centru maji zasadne vsechno ovoce a zeleninu jen 2.jakost ... pak ty jejich poruznu zaparkovane kose s akcnim proslym zbozim (ne vzdy oznacenym!). Mam pocit, ze COIka by se tam vyradila. K tomu ten zapach, ktery se line vevnitr i venku, neuklizene okoli, spinave odevy prodavacek ... no.
Co je tam dobre: nektere potraviny ze segmentu zdrave vyzivy maji prekvapive dobre a v siroke nabidce (jahly, kuskus, bulgur, obilninove kase ...).
V tom Albertu je alespon cisto a prodavacky zdravi.

Nemyslím, že by z komentářů vyplývalo, že Charlie vítězí nad Albertem. Osobně zastávám názor, že pokud se opakovaně setkám s ohrožením (prošlé a zkažené potraviny), návštěva ČOIky má následovat v nejkratším termínu. Ojediněle se totiž taková věc může stát, to se dá odpustit, opakování má být potrestáno. Velmi dlouho jsem se pohyboval v Albertech a jejich zázemí jako externí školitel. Můžu potvrdit, že systémově řetězec tlačí na slušné jednání prodavaček, čistotu i dodržování hygienických zásad. To je asi klíčové pro všechny řetězce. Problém je ale v kvalitě potravin. Jsou ochotni prodávat cokoli, na čem mají velký rabat a co na pohled vypadá dobře. A také v tom, že každou prodejnu vede jen člověk. Albertů je v republice více než 200 a v jejich úrovni jsou obrovské rozdíly.