Pátek 14. června 2024
Vložil vlisni.cz on September 02, 2014

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně, a máte představu o tom, jakým způsobem je budete reálně řešit?: 

Problémů je mnoho. Každou lokalitu a každého občana trápí něco jiného. Řešením je otevřená radnice a dialog. Jako příklad problémů, které řešíme, uvádím kanalizaci Ondráčkova, parkování, územní plán, doprava, prodloužení trolejbusové linky na Jírovu, podpora veřejného života, rozšíření hřbitova, opravy bytů a mnoho dalších…

Jaké jsou největší úspěchy Vaší dosavadní práce v komunální politice (případně jakým způsobem se občansky angažujete)?: 

Podstatné je, že jsme získali pro Líšeň více peněz a zrealizovali tak více projektů.

Zrealizovali jsme:

 • nová hřiště při ZŠ
 • osvětlili jsme nebezpečné přechody
 • dětské zahrady při MŠ
 • 204 nových míst v MŠ
 • výsadbu zeleně v Líšni
 • revitalizaci Rokle
 • opravu a zateplení polikliniky
 • výstavbu více jak 400 nových parkovacích míst
 • zahájení modernizace a rekonstrukce bytového fondu
 • snížili jsme zadlužení obce
 • transparentní hospodaření a výběrová řízení
 • elektronické hlasování
 • rozvíjíme a podporujeme spolky, sport a kulturu

V mnohém pozitivním jsme jedineční v rámci celé ČR.

Jaká je Vaše profese a vaše zájmy a kterými tématy konkrétně se budete zabývat v komunální politice?: 

V současné době hájím zájmy občanů staré a nové Líšně, jako starosta. V případě, že získám podporu občanů, budu pokračovat v započaté cestě. Preferuji hospodárnost, efektivitu a transparentnost. Nejdůležitější je však vstřícná komunikace, která pomáhá nalézat řešení.

Jak konkrétně chcete podporovat občanská sdružení a činnost vycházející z aktivit občanů?: 

Na základě výhodnosti a prospěšnosti pro Líšeň a její občany. Podle tohoto klíče postupujeme po celé poslední čtyři roky. Pomáháme získávat podporu a dotace pro spolky a sdružení v rámci Brna, Jihomoravského kraje, na ministerstvech a v Evropské unii v tom bych velmi rád pokračoval.

Více informací o výsledcích naší práce naleznete na stránkách radnice a aktuální vize do budoucna pro Líšeň na stránkách www.cssdlisen.cz

Uveřejněno se souhlasem kandidáta/kandidátky. Texty neprošly redakční ani jazykovou úpravou.

Komentáře

Štefane, mluvit o kanalizaci na Ondráčkové je hodně drzost. Stále není a vy se tím chlubíte, co tím jako sledujete? Chcete naštvat lidi? Kanalizace je jenom na jedné straně ulice, druhá vám je jedno. Vás stará Líšeń nezajímá vůbec, na tu nemáte čas. Nemáme tady lavičky, když už se donutíte občas poslat některého z těch svých poskoků k nám, nainstaluje nám posed. Miniaturní. A taky bych chtěla vědět kdy nám vrátíte mostky, měly jsme je tam, teď tam nejsou a vám je to jedno. Pořád se oháníte starým vedením, už tam nějakou dobu jste a nic stím neděláte. Janištin taky nic nedělal, jste naprosto stejní. Autobus k nám jezdí občas, vy si jezdíte autem, ale my musíme jezdit autobusem který nejezdí.
Dekuji, těším se na setkani na dalsim zastupitelstvu 25. 9. Stefan
Dobrý večer pane starosto, rád bych se zeptat, jakým způsobem budete podporovat faru a Salesko. Pro mne jsou jedny z mála, které vytvářejí komunitu v Líšni. Děkuji A.Š.
Pane starosto, chtěl bych se Vás zeptat na rozšíření hřbitova. Výkup pozemků proběhl již před současným volebním obdobím a byl vypracován i projekt. Pak se rozšíření nějak "zadrhlo". Během projektu byl vznesen i dotaz na vybudování rozptylové loučky, která do projektu nebyla zahrnuta. Můj dotaz na Vás tedy zní: 1. Myslíte si, že by mohlo dojít k doplnění rozptylové loučky do projektu - v případě zájmu občanů? 2. Jaký je časový horizont rozšíření hřbitova ?
Dobrý den, hřbitov je dalším z témat, které nespadají do přímé správy Líšně a jsme nuceni hledat podporu jinde. Pro naše občany s blahoskloným souhlasem Správy hřbitovů města Brna provozujeme alespoň mobilní toalety, neb by jinak nebyly žádné. Pan místostarosta Sedláček a pan Dr. Dan Borecký, jako městký zastupitel, opakovaně jednají a lobují za opravu a rozšíření hřbitova v Líšni, včetně rozptylové loučky. Rožíření hřbitova odhaduji na rok 2018, ale souvisí s celkovou strategií města, kterou budeme ovlivńovat ve prospěch Líšně. Prioritně je hřbitov v "mých" plánech a představách až za opravou kanalizace a komunikace Ondráčkova, prodloužení trolejbusové linky na Jírovu. Tedy na třetím místě ve vztahu k projektům, které nejsme bez města Brna schopni zvládnout a ani nám to není právními dokumenty města uloženo a umožněno. Omlouvám se, že nemohu být konkrétnější, ale jen nezodpovědný člověk slibuje, co nemůže splnit a říká se tomu nepravda, nebo-li populismus.
Přiznám se, že osobně bych preferoval rozšíření líšeňského hřbitova na druhém místě ve "Vašich" plánech a to především s ohledem na současné možnosti hřbitova. Je pravda, že každý to můžeme cítit jinak... Děkuji za Vaši odpověď, kterou považuji za dostatečnou.
Patří-li mezi Vaše priority prodloužení trolejbusové dopravy na Jírovu, jak budete přistupovat k tramvajové dopravě v Líšni? Pokud by měl zůstat omezený provoz linky 8 mimo špičku, plánujete zpříjemnění cestování pro lidi, kteří čekají na slunci i na dešti bez stínu či zastřešeného místa na stanici Novolíšeňská na další spoj?
Dobrý den, mou prioritou je prodloužení trolejbusu. O zastřešení zastávky tramvaje jednáme. Jinak souhlas - děkuji za připomenutí. Pěkný den
"snížili jsme zadlužení obce" Podle udaju o rozpoctu mestske casti bylo v r. 2013 saldo 30 mil. Kc, zatimco na r.2014 je schvaleny rozpocet se saldem 72 mil. Kc. Muzete mi, prosim, vysvetlit, jak se mezirocnim zvysenim schodku o 40 mil. Kc snizuje zadluzeni ?
Dobrý den, domnívám se, že došlo k drobnému nedorozumění, neboť saldo neznamená dluh. V našem případě je to kvalitní hospodaření v minulých letech, kdy jsme se chovali šetrně a rozvážně. Nyní zapojujeme prostředky z minulých let.Úspora a ušetřit se nerovná dluh. V roce 2010 byl dluh kolem kolem 40 milionů Kč a od příštího roku 0 - nula. Prověřte si to prosím u odborníků, případně dotazem na úřad na základě přístupu k veřejným informacím pravdivost těchto informací. Pěkný den bez finančních salt i sald
Pripoustim, ze doslo k nedorozumeni. Podle rozvahy zaverecneho uctu 2013 tedy MC Lisen mela mit ke konci roku 2013 k dispozici cca 187 mil. Kc. (vysledek hospodareni minus cizi zdroje) Dotaz na urad jsem poslal. Po prostudovani zaverek i predchozich let predpokladam, ze odpoved bude v souladu. Jsem tedy rad, ze vase vedeni Lisen nezadluzuje. Coz ale zel nemohu rici o CSSD v jinych mestech ci na republikove urovni. Hospodareni nasleduje zpusob vyuzivani obecnich prostredku, coz uz je ciste politicka otazka. Napr. nesouhlasim s podporou ohromneho mnozstvi obecnich bytu a investicemi do nich, nebot podle me neslouzi vsem obcanum MC Lisen. Pekny den a lepsi Lisen pro vsechny ;)
Dobrý den, definujte, prosím, ohromné množství? Pro někoho je to 10%, pro někoho 50% ze všech bytů v Líšni. Co je pro Vás ohromné množství? Je to těch 20%, které město v Líšni spravuje? Nevím, nedokáži posoudit. Investice do bytového fondu, včetně oprav je hrazeno z vybraného nájemného. Disponibilní zisk je pak čistým příjmem rozpočtu MČ. Vše je ošetřeno vyhláškami, zákony a pravidly pro nakládání s majetkem. Pěkný den a doufám, že se nebudeme zbavovat "rodinného stříbra".
20% ? Fiiha..tzn. cca 5000 obyvatel Lisne bydli v mestskych bytech. V zajmu VSECH obyvatel Lisne je co mozna nejefektivnejsi hospodareni s obecnim majetkem. Je vyber najemneho maximalne efektivni, tzn. je vybirano trzni najemne ? Nebo je "rodinne stribro" nastrojem k prosazovani socialni politiky CSSD ? Proc by nestacil na startovaci byty pro mlade rodiny 1 bytovy dum (32 bytu) ? Privatizaci drtiveho mnozstvi obecnich bytu by samozrejme melo dojit i k vyraznemu zestihleni agendy s tim spojene (SML, komise rady, domovnici). Utrzene prostredky stejne jako prebytky hospodareni by se mohli konzervativne investovat (napr. statni dluhopisy) a poskytovat tak vynosy do rozpoctu MC Lisne i do budoucna. Nebo chcete vysvetlovat cloveku, ktery si na hypoteku poridil v Lisni byt, ze je v jeho zajmu, aby se za obecni penize rekonstruovalo bytove jadro v byte, ve kterem najemnik vybrany vasi komisi plati dotovane najemne ?
Co tak ty nájemníky vystěhovat? Co ty, kteří nedosáhnou na úvěr, či hypotéku nahnat do nájemních domů, které si levně koupili developeři a spekulanti od obcí. Což tahle přestat spekulovat a začít hospodařit. Když Vám napíši argument nebo moji vizi, máte pohotově protiargument. Napište prosím rovnou, co si přejete. Napište a prosaďte Vaši představu. Bourat je vždy jednoduší než stavět. Rád se seznámím s Vaším uceleným myšlenkovým světem. S Vašimi konzervativními fondy a koneckonců i s Vámi osobně. Konzervativní investování je krása - je to slovo, které obsahuje vše a nic. Nejsem konzervativec, jsem člověk, který se zajímá o společnost, ve které žije. Až budete prodávat majetek svěřený Líšni, tak k Vašemu překvapení zjistíte, že máte problém, protože prodej řídí město Brno. Peníze obdrží také. Jsou to detaily, ale myslím, že pro Vás jsou stejně nedůležité, protože máte určitě kouzelný lexikon a legislativu přepíšete raz - dva. Přeji pěkné odpoledne
V prve rade se bavime o konceptu, jak vy uvadite, o "ucelenem myslenkovem svete". Ten muj je, zda se, dost odlisny od toho vaseho. Ja verim ve svobodny dialog a ve stret ruznych nazorovych proudu. Dosud jsem se domnival, ze se to same skryva i za vasi "otevrenou radnici a dialogem". V techto volbach nejsem vas protikandidat, jsem prosty volic, ktery se rozhoduje, komu da svuj hlas. Tim spise me zarazi, ze ode mne - volice - ocekavate znalost technickych detailu vlastnich obecnimu ci magistratnimu urednikovi. To vy tu obhajujete svuj mandat. Z pozice, ze ktere vystupujete, mi to pripada jako nefer hra. Nicmene vztah Brna a mestskych casti je, dle meho, resitelny na politicke urovni. Jsem liberalne smyslejici clovek, ktery se take zajima o spolecnost, ve ktere zije. Z principu odmitam chapani verejnych prostredku jako nastroje politicke moci. Rad se s vami seznamim osobne, pane starosto, rad vam predstavim svuj myslenkovy koncept a treba pote prestanete mit pocit, ze jsem carodej s kouzelnym lexikonem ;) Treba na pristim jednani ZMC.
Ale stejne.. podle vas privatizace znamena vystehovat najemniky ? A levne si nakoupit byty od obci ? Tak to se opravdu radsi do privatizaci nepoustejte ;)
Dobrý den, děkuji, Vaší podpory si velmi vážím. Pěkný den Štefan
Dobrý den, mám 3 dotazy: 1) Jak hodláte řešit nedostatek parkovacích míst na Nám. Karla IV. (zejména oblast okolo restaurace Libuška). Jako pro chodce je pro mne nepříjemné využívat (pokud to jde) chodník.....Zabýval se někdo touto otázkou s rozvojem společenských aktivit (fara, Pastelka apod.), kterým se tak pyšníte? Parkovaní aut ve dvou řadách na chodníku je sice řešení, ale jen pro uživatele aut. 2) Jak je řešena ochrana majetku v nočních hodinách, zejména proti opilým vandalům z místních restaurací? Pohled na rozbité láhve, odpadky.....zvratky atd. to je opravdu síla! 3) V "Líšeňských novinách" jste se pyšnili hřištěm za Charlie centrem. Byl jste se tam nyní podívat jak je posprejované? Kdo se tam pohybuje v potemnělých hodinách? Pokud ne, tak Vám to řeknu - kouřící a alkohol popíjející mládež v tom lepším případě!! Toto jsou konkretní body, které nás tlačí...... P.S. Účast na zastupitelstvu by byla fajn, ale někdo musí i pracovat:)
Jak muze starosta ovlivnit, kdo se ve vecernich hodinach pohybuje na otevrenem hristi na namesti? Co by asi tak podle vas mel delat? Ja jsem moc rada, ze tam to hristatko vzniklo, zprijemnilo ten ohavny prostor s parkovistem a komunistickou samoskou
Pane Karle, který dům (domy) na náměstí Karla IV. byste odboural, aby vzniklo dostatek parkovacích míst? Pokud vidíte někoho, kdo se dopouští vandalismu, je Vaší povinností povolat hlídku PČR, nebo městské policie. Proč to neděláte?
Milé dámy (Tera a Adéla), myslím si, že pokud někdo vybuduje hřiště s nějakým záměrem, tak by si měl investici pohlídat a domluvit častější dohled např. městské policie. Já nikoho neviděl, ale jen pozoruji větší frekvenci grafitů a odpadků! Jednou jsem se pokusil zasáhnout, ale výsledkem byla letící láhev:( Pro Adélu K. - parkovací místa nejsou o bourání nemovitostí. Takový extrémista jako vy nejsem (a nebudu), ale spíše bych použil aspoň ten selský rozum......větší koncentrace lidí = bohužel vyšší frekvence automobilové dopravy............a nechci se pouštět do polemiky jako při předvolební debatě z Brna, která byla plná frází a řešení, které jsou typická pro každé období před volbami. Poslední poznámka: Jaký smysl mají radary (Nám. Karla IV.) signalizující rychlost, když ji málokdo dodržuje a světe div se i řidiči MHD mající odpovědnost za cestující.
V celé Líšňi se ve veřejném prostoru objevily reklamní tabule ČSSD (často upevněné na obecním majetku). Na tabulích se chlubíte zveřejňováním smluv. Pane Štefane můžete zde uvést odkaz na zveřejněnou smlouvu o umístění těchto tabulí (popřípadě ji zveřejnit dodatečně)? Děkuji.