Úterý 25. června 2024
Vložil vlisni.cz on November 10, 2014
Josef Trávníček - čtení textů Karla Čapka (zdroj: vlisni.cz)

AKTUALIZOVÁNO: 13.11.2014 - INFORMACE KE SMUTEĆNÍMU PRŮVODU

V tuto chvíli bych se chtěla s Vámi podělit o slova, která mi Pepa napsal v srpnu. Vnímám je jako vzkaz pro nás všechny, kdo jsme při něm stáli.

„... Panna Maria a Duch Svatý mne vedli celým životem, neopustili mne ani v této drsné zkoušce. Nedovedu ani vypsat, jak je úžasné vědět, že mám takové zástupy nejbližších. Navzdory všemu jsem s Vámi ŠŤASTNÝ služebník Boží.

Váš Pepa.“

Velké poděkování Pepově rodině. Mamince - paní Věře, sestře Editě a jejímu manželovi patří obdiv za vytrvalost a sílu, s nimiž spolu s Pepou vzdorovali nemoci a přes všechnu bolest se do poslední chvíle nevzdali.

Pavla Dombrovská

Omezení dopravy 14. 11. 2014

V souvislosti s rozloučením se s Josefem Trávníčkem (v pátek 14. listopadu od 13:00 hod. v kostele sv. Jiljí), dojde k omezení dopravy v části Líšně.

Na parkovišti před restaurací U Libušky bude zákaz stání označený dopravním značením. Parkování bude umožněno na obou stranách Mifkovy ulice. Přibližně ve 14:00 hodin dojde k uzavření dopravy v okolí kostela. Smuteční průvod, který půjde z kostela na hřbitov, bude doprovázet policie, která může operativně uzavřít celou trasu průvodu. Návštěvníkům, kteří pojedou ke hřbitovu vlastním autem, doporučujeme objízdnou trasu přes ulici Jedovnickou – zadem kolem Klajdy.

S největší pravděpodobností dojde i k výluce autobusu MHD č. 58 v úseku nám. Karla IV. až po zastávku Líšeň hřbitov. 

 

Průběh smutečního obřadu 

Rozloučení s Josefem Trávníčkem bude zahájeno ve 13:00 hod. v kostele sv. Jiljí. Smuteční hosté mohou parkovat v ul. Mifkově při krajnici vozovky. Vzhledem ke kapacitě líšeňského kostela bude přenášen zvuk i obraz obřadu na monitory u hlavního vstupu do kostela. 

Po obřadu vyjde smuteční průvod z kostela na hřbitov. Průvod bude doprovázet police, která dle situace může uzavřít po celou dobu průvodu ul. Šimáčkovu, a to i z bočních ulic. Je možné, že dojde i k výluce autobusu č. 58 v úseku nám. Karla IV. až po zastávku hřbitov, a to v obou směrech. Prosím, počítejte s tím. Doporučená objízdná trasa ke hřbitovu je přes ul. Jedovnickou, kolem Klajdovky. 

Obřad na hřbitově bude přenášen zvukovou aparaturou, poté můžete plynule přejít k hrobu k poslednímu rozloučení. 

Celý smuteční obřad bude zakončen na místě, které měl Josef Trávníček tolik rád, a to u kapličky Panny Marie na Kostelíčku. Kaplička i její okolí budou nasvětleny, je možné zapálit svíčku a v tichosti vzpomenout Pepovy památky. 

Rodina děkuje za všechna vyjádření účasti, ale z technických důvodů není možná osobní kondolence. K tomuto účelu budou sloužit kondolenční knihy. Ty budou k dispozici v kostele, na hřbitově u křížku a u kapličky. 

Květiny prosím vezměte s sebou do průvodu, a pokud se nevejdou ke hrobu, můžete je ponechat u kříže na hřbitově.

Děkujeme za pochopení. 

 

Smuteční oznámení

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

UPŘÍMNOU SOUSTRAST

Upřímnou soustrast rodině. Už teď nám všem chybí. A bude chybět celé Líšni.
Kalouskovi

Velmi se skláním před obrovskou duševní silou a odvahou, kterou projevil Pepa v době nemoci a stejně tak chci vyjádřit díky a obdiv jeho nejbližším příbuzným a přátelům, kteří o něj pečovali. Nám pouze takto vzdáleným truchlícím nezbývá, než projít ke smíření, neboť do poslední chvíle jsme doufali ... Upřímnou soustrast!

Zapalte prosím dnes večer, na památku Pepy Trávníčka u Dělňáku svíčku ...

Přeji upřímnou soustrast celé rodině a všem nejbližším. Je to přes 10 let, co jsme s manželkou opustili gymnázium Křenová, ale vzpomínky na JOSEFA TRÁVNÍČKA jsou stále jako čerstvé. Škoda odchodu takového VELKÉHO člověka.

Ještě jednou upřímnou soustrast

Baňochovi

Neměla jsem možnost pana Trávníčka poznat osobně, ale jeho slova díků uprostřed utrpení pronesená v srpnu mne velice zasáhla, připojuji se s modlitbou a upřímnou soustrastí celé rodině. Je krásné, že studenti mohli poznat takového úžasného a statečného člověka.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.