Úterý 16. července 2024
Vložil admin on January 13, 2012

Ratolest BrnoBrno 13. 1. 2012 – Jak si správně vybrat školu, najít práci nebo brigádu poradí dospívajícím nový projekt Nízkoprahového klubu Likusák s názvem „Máme plno!“ – Jak neskončit na pracáku. Projekt je určen rizikovým dětem a mládeži, kteří žijí nebo se pohybují na velkých sídlištích v Brně Líšni a Vinohradech, kde služba působí. Projekt bude probíhat celoročně a jeho hlavní snahou je přimět mladé lidi k odpovědnějšímu přístupu při volbě školy a následného povolání.

„Chceme naše klienty podpořit k samostatnému a zodpovědnému výběru školy a motivovat je k dokončení přípravy na budoucí povolání. Naší snahou je také zlepšit jejich informovanost o možnostech vzdělávání, zpřístupnit jim nabídku brigád a pracovních míst a zvýšit jejich orientaci v pracovně právní oblasti,“ uvedla pracovnice Nízkoprahového klubu Likusák, Lucie Quisová.

Pracovníci se zaměří především na individuální poradenství, které bude vycházet z potřeb samotných klientů. Projekt bude probíhat souběžně ve všech třech formách služby, a to přímo v klubu, v terénu na ulici i online prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Součástí projektu budou také besedy nebo interní vzdělávání sociálních pracovníků. Projekt je financován ze sbírkového projektu Pomozte dětem!, který organizuje společně Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize.

 Lukusák Klienti


Kontakt:


Mgr. Jana Běhalová
public relations
+420 731 500 050
jana.behalov@ratolest.cz

Pomozte dětem

Kategorie: