Pátek 24. května 2024
Vložil vlisni.cz on October 09, 2018
Líšeňská radnice (zdroj: vlisni.cz)

Výsledek voleb rozhodl nejen o počtech mandátů v zastupitelstvu, ale jsou známé konkrétní jména, která budou nás občany zastupovat v zastupitelstvu. Jaká bude Rada a kdo usedne do vedení radnice je nyní v rukou nové koalice. Ta by měla vzniknout spojením tří nejsilnějších stran letošních voleb.

Staronové koaliční uskupení ČSSD + ANO + ODS dává koaličním partnerům dostatečnou většinu 19 hlasů v devětadvaceti členném zastupitelstvu. Dá se předpokládat, že strany dodrží nepsané pravidlo a nabídnou místo starosty MČ Líšeň vítězi voleb ČSSD. O pozice místostarostů, které má Líšeň dva, by se rozdělilo ANO s ODS.

Obsazení sedmičlenné rady mělo kopírovat výsledek voleb. Usednou by v ní měli tři zástupci z ČSSD a po dvou zástupcích z ANO a ODS.

„Našli jsme shodu s koaličními partnery. Na pozici prvního místostarosty bude nominována Iva Kremitovská z ANO a na post druhého místostarosty Martin Příborský z ODS,“ dodal po večerním koaličním vyjednávání Břetislav Štefan.

Post starosty tak připadá vítězi voleb ČSSD. Ta nominovala současného starostu Břetislava Štefana.

Kdy usedne nové zastupitelstvo, které zvolí nové vedení radnice a členy Rady zatím není jasné. Ustavující zastupitelstvo chce starosta  Štefan svolat do konce října.

-vlisni.cz-

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.