Úterý 23. dubna 2019
Vložil vlisni.cz on April 11, 2019

Na brouzdaliště, fontánu nebo gill se od nadcházející sezony mohou těšit návštěvníci líšeňské Rokle. Na bezpečnost dohlídne kamerový systém i pracovníci ostrahy. Občerstvení pak zajistí tradičně Potulná kavárna Éléphant.

 

Kategorie: 

Komentáře

Zajímalo by mne, jakým způsobem se v "krásném místě v srdci sídliště" (podle slov pana starosty) řeší naprosto zásadní věc - tedy zavlažování. Předpokládám, že se tu nabízí zavlažování dešťovkou ze střech okolních paneláků. Z reportáže se o této zásadní věci bohužel nic nedozvíme. Vodní prvky a zavlažování prostranství se tedy nyní řeší jak? Pitnou vodou z vodovodu?

Nebuďte detailista.Vzhledem k tomu, že "závlahy" jsou pouze na tom kousku "Kneippova" chodníku, tak to zase takové terno nebude. Navíc, kolikrát v Líšni vloni pršelo? To by musel být hodně velký bunkr, kam by tu vodu schovali na celou sezónu..

Dole kousek od Lidlu je přece retenční nádrž, jenž má zadržovat vodu. aby vše nepustila najednou do řeky. Dá se částečně zahradit a použit k zalévání.

Pane Vráno, už jste někdy viděl zalévat vzduchem? Resp. kolikrát za posledních 10 let, uvedená nádrž obsahovala vodu na zalévání?

Jedná se o klasickou retenční nádrž kdy část dešťovky z Líšně je svedena do retenční nádrže. Tedy na vstupu je velký průtok. Potom daleko nižším průtokem se voda odvádí, aby nedošlo k prudkému nárůstu průtoku v řece. Pokod se náhodou retenční nádrž naplní je přepadem voda odváděna. Zabezpečí to akorát, že při malých přívalových deštích nejsou povodně. Tedy stačí ucpat odvod a retenční nádrž se začne plnit. U svého domu to tak mám, abych z ní zaléval zahrádku. Než něco napíšete informujte se.

Ano, výborně jste popsal fungování běžné retenční nádrže a snad i té u Vašeho domu. Bohužel retenční nádrž u Lidlu, kterou argumentujete, nikdy žádnou vodu k zalévání neobsahovala. Byla a je prázdná. Už když se dílo budovalo, mnozí věděli že to tak bude. Proto neexistující vodou z této konkrétní nádrže nejde zalévat. Ale jinde zachycenou vodou ano, to je bez debaty a je to tak samozřejmě dobře.

V územním plánu je tato nádrž vedena jako retenční. Máte lepší informace. Nevím, zda tam ústí dešťová kanalizace, nebo jaký má přesný význam. Jen kvůli této retenční nádrži se nemůže postavit větší bytovka co se tam má stavět a musí se přizpůsobit úzkému prostoru. Asi úplně bezvýznamu nebude, když se nesmí zrušit.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU.Odesláním komentáře akceptujete Podmínky ochrany osobních údajů