Pondělí 20. května 2019
Vložil vlisni.cz on April 11, 2019

Na brouzdaliště, fontánu nebo gill se od nadcházející sezony mohou těšit návštěvníci líšeňské Rokle. Na bezpečnost dohlídne kamerový systém i pracovníci ostrahy. Občerstvení pak zajistí tradičně Potulná kavárna Éléphant.

 

Kategorie: 

Komentáře

Zajímalo by mne, jakým způsobem se v "krásném místě v srdci sídliště" (podle slov pana starosty) řeší naprosto zásadní věc - tedy zavlažování. Předpokládám, že se tu nabízí zavlažování dešťovkou ze střech okolních paneláků. Z reportáže se o této zásadní věci bohužel nic nedozvíme. Vodní prvky a zavlažování prostranství se tedy nyní řeší jak? Pitnou vodou z vodovodu?

Zde je k nahlédnutí projektová dokumentace Rokle, včetně řešení vodního prvku https://www.brno-lisen.cz/centralni-park-lisen-parkova-uprava-plochy-jak...

Nebuďte detailista.Vzhledem k tomu, že "závlahy" jsou pouze na tom kousku "Kneippova" chodníku, tak to zase takové terno nebude. Navíc, kolikrát v Líšni vloni pršelo? To by musel být hodně velký bunkr, kam by tu vodu schovali na celou sezónu..

Dole kousek od Lidlu je přece retenční nádrž, jenž má zadržovat vodu. aby vše nepustila najednou do řeky. Dá se částečně zahradit a použit k zalévání.

Pane Vráno, už jste někdy viděl zalévat vzduchem? Resp. kolikrát za posledních 10 let, uvedená nádrž obsahovala vodu na zalévání?

Jedná se o klasickou retenční nádrž kdy část dešťovky z Líšně je svedena do retenční nádrže. Tedy na vstupu je velký průtok. Potom daleko nižším průtokem se voda odvádí, aby nedošlo k prudkému nárůstu průtoku v řece. Pokod se náhodou retenční nádrž naplní je přepadem voda odváděna. Zabezpečí to akorát, že při malých přívalových deštích nejsou povodně. Tedy stačí ucpat odvod a retenční nádrž se začne plnit. U svého domu to tak mám, abych z ní zaléval zahrádku. Než něco napíšete informujte se.

Ano, výborně jste popsal fungování běžné retenční nádrže a snad i té u Vašeho domu. Bohužel retenční nádrž u Lidlu, kterou argumentujete, nikdy žádnou vodu k zalévání neobsahovala. Byla a je prázdná. Už když se dílo budovalo, mnozí věděli že to tak bude. Proto neexistující vodou z této konkrétní nádrže nejde zalévat. Ale jinde zachycenou vodou ano, to je bez debaty a je to tak samozřejmě dobře.

V územním plánu je tato nádrž vedena jako retenční. Máte lepší informace. Nevím, zda tam ústí dešťová kanalizace, nebo jaký má přesný význam. Jen kvůli této retenční nádrži se nemůže postavit větší bytovka co se tam má stavět a musí se přizpůsobit úzkému prostoru. Asi úplně bezvýznamu nebude, když se nesmí zrušit.

Uvědomuje si vůbec pana starosta, že pořádání koncertů v rokli neúměrně zatěžuje hlukem okolní ulice ? Jak to vůbec někoho mohlo napadnout pořádat tyto akce v hustě obydlené zástavbě ? I po ukončení akcí (mnohdy hluboko po 22. hodině !) pořvávají opilci v přilehlých ulicích třeba až do třech hodin ráno !!! Rokle funguje jako zvukový trychtýř, takže i obyčejný "pokec" popíjejících pubescentů na lavičkách pod ul. Michalova, znemožní tamním obyvatelům spánek při otevřeném okně .... mnohdy i při zavřeném :-(
Líšeň má přece ještě jedno, odlehlejší údolí (Mariánské) a to se určitě na pořádání takových akcí hodí daleko více a je dobře dostupné MHD i individuální dopravou.

Milý Jošte, Líšeň – myšleno obec, nemá v Mariánském údolí nic. Mariánské údolí jsou soukromé pozemky. Což ale neznamená, že by je na nějakou hlučnou akci nešlo zkusit pronajmout viz Mariánské léto apod. Ale nevycházejte prosím z mylné představy Líšeň „má“ Mariánské údolí.

Když jsou v Líšni hlučné akce (je to jen párkrát do roka), samozřejmě to v okolí bydlící může obtěžovat. Pokud ale nejsou porušovány vyhlášky apod., budete to muset strpět. Pokud máte pocit, že vyhlášky porušovány jsou, zkuste se chovat jako ten exot z nám. Svobody. Třeba potom docílíte, že podobné akce budou omezeny nebo nebudou vůbec.

Je samozřejmě velkou chybou, pokud se noční Líšní potulují vyřvávající opilci a dělají alotria. Kde je policie? Sedí na Kpt. Jaroše?

Líšeň má Mariánské údolí ať už je jeho forma vlastnictví jakákoliv ... a určitě víte jak to myslím, a určitě uznáte že "když se chce tak to jde". Slovy "budete to muset strpět" jste mne vyděsil. Už neplatí ono, že svoboda každého člověka končí tam, kde začíná svoboda člověka jiného ? Proč by měl někdo ve svém obýváku nebo ložnici strpět koncert který si neobjednal ? Ta rokle je údolí klidu uprostřed sídliště a srovnání se Svoboďákem je úplně mimo mísu ... kdo si pořídí byt na nám. Svobody, určitě ví do čeho jde !
A policie (městská) sídlí na Vinohradech a opilce rozbíjející v rokli láhve a pořvávající o půlnoci řeší tím "že nemá jak změřit hluk a tím to pro ně končí" !!! Já nikoho neobtěžuji a totéž vyžaduji od ostatních, protože jsem se sem přistěhoval daleko dříve než tento cirkus, který přináší pouze finanční zisk hrstce zainteresovaných lidí. Vydělat peníze si však mohou i v Mariánském údolí ... a to se vracíme na začátek.

Občanský zákoník č. 89/2012 Sb mluví zcela jasně. Všichni se musí zdržet emise hluku přesahující obvyklou míru v dané lokalitě. Tedy jiná míra, jenž musí obyvatel strpět je na Svoboďáku, jiná v obytné zóně a jiná v CHKO. Zastupitelstvo však může schválit vy-ímku pro danou akci. Což se pravděpodobně stalo. Je potřeba apelovat na naše zastupitele.

Mám prosbu pane starosto, jestli byste nám bydlícím ve staré Líšni se zahradami,mohli umístit hnědé popelnice na trávu, jak to mají v okolních obcích. Když nám zaprší, trávy je nadbytek, a kdo nekompostuje, zatěžuje zbytečně životní prostředí, protože se hází do běžného odpadu a pálí ve spalovně. Myslím si , že by to bylo prospěšné pro všechny. hlavně, když jich bude dostatek.
Ta firma, která nám má sekat trávníky na veřejných komunikacích kolem domů a na pásech opět zaspala, nebo se na to spíše vys.... Poseklo se při blokovém čištění pouze sídliště a my zase opět nic. Ale to už je ohraná písnička.Takže apeluji na naše zastupitele. Zase se spoléhá na majitele soukromých sekaček.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU.Odesláním komentáře akceptujete Podmínky ochrany osobních údajů