Úterý 16. července 2024
Vložil admin on April 18, 2013

PeticeVe středu 13. března 2013 jsem jménem petičního odevzdal v podatelně Magistrátu města Brna Petici za dopravní obslužnost v Brně-Líšni. Pro pořádek dodávám, že Petici podepsalo 916 občanů.

Dne 15. dubna jsem obdržel odpověď Magistrátu města Brna, podepsanou primátorem Bc. Romanem Onderkou. Text odpovědi je přiložen.

V zásadě lze říct, že Petice splnila svůj účel. Jejím cílem nebylo kritizovat systém změn organizace MHD od 1.1.2013, byť odpověď tyto změny obhajuje komplexně. Záměrně jsme se v Petici nevyjadřovali ke všem změnám, protože toto by zasloužilo podrobný rozbor. Cílem naši petice bylo upozornit na konkrétní problém, a to se podařilo. V odpovědi je jasně uvedeno, a zpráva proběhla i tiskem, že od 1. 5. bude pošta v Líšni opět obsluhována linkou MHD. Zvolené řešení (účelová linka 82) sice považuji za nedostatečné a nesystémové  - účel linky 82 je jiný, než „zalepovat“ díry v systému ostatních linek - ale člověku se chce říct: aspoň něco. 

Myslím si, že žádná smysluplná občanská angažovanost, není v principu zbytečná. I když mnohdy k úplné nápravě či navrhované změně nevede, ukazuje na jeden podstatný fakt: z obyvatelů dané obce či regionu se stávají uvědomělí občané, kteří odpovědnost za život kolem sebe nepřenechávají „vrchnosti“. Protože jsme to my, občané Líšně, kteří máme plnou odpovědnost za to, jaká Líšeň bude.

Proto děkuji nejen všem signatářům Petice, ale také všem „sběratelům“ podpisů, a vůbec všem, kteří se k problému veřejně vyjádřili.

 

Za petiční výbor PhDr. Lukáš Karnet, zastupitel MČ Brno-Líšeň

 

Text odpovědi v pdf 


Kategorie: 

Komentáře

Já tedy nevím, ale mě to připadá jako arogantní vyjídření politika, který sliboval dostupné MHD pro obyvatele města. Vyřešit to linkou, která jezdí 1x za 2 hodiny a to ještě staví na každé 3. zastávce, no comment. Ale hlavně že si BC onderka postavil sochu na Svoboďáku a teď si hodlá koupit za miliardu výstaviště. Nevadí, že občanům je k ničemu, hlavně že bude další městská firma, kde se dají prémiemi pro dozorčí radu tunelovat rozpočty. Možná bychom mohli udělat ještě jednu petici/anketu. Jestli chtějí lidi raději MHD, nebo výstaviště.

Dobrý den, spokojený rozhodně nejsem. Shrnul jsem to větou "Aspoň něco", což má ke spokojenosti daleko...L