Středa 04. října 2023
Vložil admin on January 10, 2013

DPmB Petice

 Městská část Brno-Líšeň je významným územním celkem města Brna, domovem téměř 30 tisíc jeho obyvatel. Je proto naprosto samozřejmé, že zde Česká pošta má svoji pobočku. Do konce roku 2012 byla tato pobočka obsluhována autobusovou linkou MHD (zastávka Strnadova). V rámci změn v brněnské MHD přestala být zastávka Strnadova od 1. 1. 2013 obsluhována.

Zastávka Strnadova je nadále obsluhována regionálními linkami č. 201 a 202. Tyto linky však neobsluhují obytné části Líšně. V souvislosti s přetrasováním linky 78 došlo také ke zrušení blízké zastávky Růženin dvůr. Klientům pošty tak zbývá značná docházková vzdálenost k zastávce Vlkova, nebo ještě delší pěší trasa do přestupního uzlu Novolíšeňská.

Pokládáme za absurdní, aby pobočka České pošty pro desítky tisíc obyvatel nebyla nadále obsluhována MHD. Je to v rozporu s dosavadním standardem kvality brněnské MHD, i v rozporu s proklamacemi vedení města o udržení kvalitní a dostupné veřejné dopravy v Brně. Současná organizace MHD v Brně-Líšni představuje další komplikaci v již tak dost těžkém životě seniorů, rodičů s malými dětmi, zdravotně postižených a dalších znevýhodněných skupin obyvatel. Za zmínku stojí také skutečnost, že pobočky České pošty  jsou  i kontaktními  místy veřejné správy…

Požadujeme opětovné obsluhování zastávky Strnadova linkou MHD. Za zvážení stojí např. obnovení linky 56 v původní trase, namísto posílení a přetrasování linky 78.

 

Petiční výbor:                

PhDr. Lukáš Karnet, Sedláčkova 32, 628 00, Brno
PhDr. Miloš Freiberg, Josefy Faimonové 19, 628 00, Brno
Bc. Petr Kolečkář, Josefy Faimonové 9, 628 00, Brno

Zástupce petičního výboru pro styk se státními orgány:

PhDr. Lukáš Karnet, Sedláčkova 32, 628 00, Brno. Tel: 603 908 969

 

Petice je k dispozici na poště 28 (Vlkova) do 11. února.

 


PDFPETICE KE STAŽENÍ V PDF

 

 

Kategorie: 

Komentáře

V listopadu 2012 jste se potil nad textem o MHD http://www.vlisni.cz/zijeme-v-lisni/tramvaje-v-lisni-nejen-tam. Kdyby jste se potil s petici uz tehdy (jako zastupitel mate data), nevyznivala by ted jako plac nad rozlitym mlekem.

Vzhledem k tomu, ze o veci (osekat MHD) je dost dlouho uz r o z h o d n ut o - tzn. ze v te dobe se melo neco dit, smysl vasi aktivity (jinak opravdu skvele!) mi unika.

Dobrý den, rád bych pouze upřesnil průběh jednání líšeňské samosprávy ve věci změny v plánu organizace dopravy. Dopisem ze dne 17.10.2012 byla MČ Brno-Líšeň informována o změnách v plánu organizace dopravy. K navrženým změnám bylo možné podat připomínky (do 20.10.2012), které měly být následně vyhodnoceny vedením města Brna, odborem dopravy MMB a DPMB a.s..
MČ Brno-Líšeň, jako jediná městská část, zaslala Radě města Brna formou usnesení Zastupitelstva MČ Brno-Líšeň nesouhlasné stanovisko k navrhovaným změnám. Dále byl městu Brnu zaslán návrh řešení z pohledu MČ, ve kterém se jednalo především o nutnost zachování dopravní obslužnosti místní pošty.
Dle vyjádření ředitele DPMB a.s. Ing. Havránka bude možné o případných úpravách změn ještě diskutovat, a proto vnímám petiční iniciativu jako přínosnou. Jistě může být důležitým argumentem, který pro jednání s představiteli města bude potřeba.
Jednání s Ing. Kotzianem (náměstkem primátora pro dopravu) mám naplánováno na první únorový týden.

Jozef Sedláček
místostarosta MČ

Vážně je 400 metrů "značná docházková vzdálenost"? Myslím, že jinde by za takovou vzdálenost byli ještě rádi.

Vcera jsem chtel napsat to same (kdyz jsem u rodicu, postu mam 2km - otevrenou jen dopo a jen v tydnu, kdyz u segry, tak je to 5km a provoz je tentyz, kdyz jsem v Lisni tak 300m anebo nonstop na hlavasu). Ale je to podstatne? Myslim ze ne. Me spis prijde blbe,kdyz mestsky DPMB nevysvetluje pres platky svych MC anebo Metropolitan PROC to dela, proc se setri a kde a jak se setri. Kdyz se o tom mluvi a veci se vysvetlujou,lidi nejsou tak nasrani. Anebo su slepy a hluchy?