Pátek 28. ledna 2022
Vložil vlisni.cz on April 07, 2020
Kotlanka (zdroj: autor článku)

Místostarostka městské části Brno – Líšeň za ANO, Ing. arch. Iva Kremitovská, prosazuje rekonstrukci multifunkčního objektu v majetku města Brna, zanedbaného obchodního a kulturního centra na ulici Kotlanova (budovy č. p. 2163 v k. ú. Líšeň). Dne 17. 3. 2020 měla k tomuto záměru proběhnout na radnici městské části veřejná debata. Obyvatelé okolních bytových domů se samozřejmě zajímají o bližší informace a radnici žádali o předání podkladů v předstihu, ovšem neúspěšně. Místostarostka odmítala před veřejnou debatou jakékoli podklady předat nebo i jen pořídit jejich kopii, čímž zjevně porušovala zákon o svobodném přístupu k informacím.

Z kusé informace v místním zpravodaji „Líšeňské noviny (ročník XXX, číslo 3, březen 2020) pouze vyplývá, že objekt má mimo samotné rekonstrukce dostat i nadstavbu s byty pro seniory. Budova přitom sousedí s pivovarem a restauracemi, na jejichž hluk si občané v okolí stěžují. V místě není dostatek služeb pro občany, které především obyvatelé doufají ve zrekonstruovaném objektu získat. Občané v okolí podporují rekonstrukci objektu bez jakékoliv nástavby s tím, že v objektu budou nadále umístěny prodejny a služby pro občany. Nechtějí, aby byty přetížená oblast byla dále zatěžována další bytovou výstavbou.

Obyvatelé mají zájem se do diskuse o budoucím využití objektu zapojit, žádali o odložení tehdejší veřejné debaty s poukazem na riziko nákazy koronavirem. Zejména senioři, kteří se oprávněně obávají o svoje zdraví a život. Zaslali paní místostarostce řadu žádostí o odložení debaty, paní místostarostka debatu zrušila až po intervenci Krajské hygienické stanice. Podle svého vyjádření ale paní Kremitovská i tak v nejbližších dnech chce veřejnou debatu uskutečnit a prosazovat v ní bytovou výstavbu na objektu „Kotlanky“ i přes odpor dotčených obyvatel a v rozporu s návrhem nového územního plánu. Její chování v době stavu nouze a současné obavy každého člověka o zdraví nechápou nejen senioři. Léta je objekt v nedobrém stavu a najednou veřejná debata o jeho rekonstrukci nepočká na dobu po skončení omezení v souvislosti s šířením nemoci COVID-19? Co za tím spěchem může tak asi být?

Není bez zajímavosti, že paní místostarostka je spolu s panem Milošem Ležatkou, majitelem sousedního objektu s Líšeňským pivovarem, dlouholetou společnicí a jednatelkou společnosti Bezva LDT s.r.o. Vzniká tak obava, že při prosazování projektu „Nová Kotlanka“ nemusí hájit pouze zájmy městské části.

Kontakt pro případné dotazy:
dzingozov@seznam.cz

 Ljubomir Džingozov

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.