Úterý 16. července 2024
Vložil vlisni.cz on April 21, 2020
Kotlanka (zdroj: autor článku)

Plán rekonstrukce dlouhodobě opomíjené a neudržované „Kotlanky“ je jistě chvályhodný počin, pokud by cílem bylo stávající objekt zrekonstruovat a umístit do něj prodejny a služby pro občany, jak si to ostatně občané přejí. Místostarostka městské části Brno – Líšeň za ANO, Ing. arch. Iva Kremitovská, však zadala společnosti ATELIER WIK s.r.o. zpracovat ideový záměr nástavby malometrážních bytů pro seniory na střeše tohoto objektu, jak pan ing. arch. Vencour sdělil v místním zpravodaji Líšeňské noviny (číslo 3, březen 2020). Pan architekt zde také uvedl, že ve stávajícím územním plánu je tato lokalita vedena jako území čistého bydlení. Zapomněl ale dodat, že v návrhu nového územního plánu je už tato lokalita sladěna se skutečností a je navrhována jako plocha W/v2, tzn. plocha komerční vybavenosti o výškovém rozpětí 3 až 10 metrů. Že by proto tak ing. arch. Kremitovská spěchala s veřejným projednáváním záměru “Nové Kotlanky” bez ohledu na stav nouze? Bytům pro seniory by možná lidé se situací detailně neobeznámení tleskali, následně by se zjistilo, že bydlení v prostředí hlučných restaurací není pro seniory vhodné a “podnikatelsky” pojatá bytová výstavba by mohla “projít” ještě před platností nového územního plánu. Po ní by to už nešlo. Spekulace?

Ve stejném čísle Líšeňských novin píše pan starosta Štefan o již zpracované studii na přestavbu objektů na Poláčkově ulici na bydlení pro seniory. Cílem radnice je podle jeho slov „…tyto budovy udělat bezbariérové, s komfortními byty, s dostatečnou kapacitou a zázemím pro zdravotnický personál, případně pečovatelskou službou…“. Ano, tyto objekty jsou pro bydlení seniorů určitě vhodnější než nástavba na „Kotlance“. Paní místostarostka o tom neví?

Zajímavé bylo počínání paní místostarostky Kremitovské i v případě projektu "Komunitního centra na Orlovně", který nebyl realizován právě z jejího rozhodnutí. Argumentovala velkou finanční zátěží pro Líšeň. Její vinou tak Brněnská metropolitní oblast přišla o cca 20 mil. Kč z prostředků evropských fondů. Nyní tedy hodlá realizovat záměr „Nové Kotlanky“ naproti Líšeňského pivovaru, kde byla sládkem a občané se domnívají, že je zde ve střetu zájmů. Společnost ATELIER WIK s.r.o., které paní místostarostka zadala studii bez výběrového řízení, vyprojektovala developerským firmám napojeným na dva nebrněnské miliardáře v Líšni už vícero objektů, jakoby to ani jiní projektanti neuměli. Proč zadala studii zase této společnosti a co se za tím jejím současným spěchem s projednáváním rekonstrukce „Kotlanky“ po letech nezájmu vlastně skrývá?

 

Kontakt pro případné dotazy:
Ljubomir Džingozov
dzingozov@seznam.cz

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.