Pátek 14. června 2024
Vložil vlisni.cz on August 23, 2018
Ilustrační foto

Na komunální volby, které proběhnou letos v říjnu, se v Líšni připravují staré, nové i staronové politické strany, sdružení a hnutí.

Do voleb se přihlásilo celkem devět subjektů, které budou usilovat o náš hlas v boji o líšeňskou radnici.

Mezi tradiční strany patří Česká strana sociálně demokratická, kde bude svůj post na pozici jedničky obhajovat současný starosta Břetislav Štefan (ČSSD). Lídrem líšeňské Občanské demokratické strany s podporou Svobodných je Martin Příborský (ODS). Relativně politicky mladé seskupení Starostové a nezávislí nasadilo na čelo své kandidátky Terezu Vašíčkovou (BEZPP). Hnutí ANO 2011 povede Iva Kremitovská (ANO) a líšeňská Komunistická strana Čech a Moravy nominovala Daniela Boreckého (KSČM).

Nově se do komunálních voleb přihlásilo politické uskupení Spolu v Líšni, koalice KDU-ČSL, TOP 09 a nestraníci. Kandidátku povede Eliška Vondráčková (KDU-ČSL).

Novými tvářemi na líšeňské politické scéně jsou Slušní lidé a soukromníci, které vede Pavel Vyplašil (Soukromníci). O hlasy voličů budou usilovat také Sousedé z Líšně v čele s Daliborem Levíčkem (Zelení) a Moravské zemské hnutí, které vede Ivan Útrata (MZH) .

 

Známá jsou už i pořadová čísla hlasovacích lístků.

1. Sousedé z Líšně (SzL)
2. SLUŠNÍ LIDÉ A SOUKROMNÍCI (SLaS)
3. Česká strana sociálně demokratická (ČSSD)
4. Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM)
5. ANO 2011 (ANO)
6. STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (STAN)
7. SPOLU V LÍŠNI, koalice KDU-ČSL, TOP 09 a nestraníci (SpvL. KDU-ČSL, TOP09,Nes.)
8. Moravské zemské hnutí (MZH)
9. Občanská demokratická strana s podporou Svobodných (ODS+Svobodní)    

(zdroj: ÚMČ Brno-Líšeň)

 

Kdo povede radnici, jaká bude koalice a kdo se stane vítězem voleb se dozvíme až na podzim. Do té doby máme čas se rozhodnout, kdo získá naši důvěru a na další čtyři roky zasedne v zastupitelstvu Líšně.

To, co slibovali v roce 2014 současně zvolení zástupci Líšně si můžete přečíst zde https://www.vlisni.cz/volby-2014  Jak se jednotlivé strany stavěly k našim připomínkám a dotazům se můžete dočíst třeba zde. K jednotlivým kauzám i dění v Líšni v uplynulém období existují videoreportáže, které naleznete seřazené podle jednotlivých měsíců zde

Během následujících týdnů uveřejníme nejen zhodnocení uplynulého období z pohledu líšeňských politiků, ale pokusíme se vám představit i jednotlivé lídry. Svůj prostor dostane už tradičně prvních pět kandidátů z každé kandidátky. Všechny články jsou otevřeny pro vaše komentáře

-vlisni.cz-

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.