Sobota 20. dubna 2024
Vložil vlisni.cz on September 13, 2017
SK Líšeň

Obnova umělého trávníku líšeňských fotbalistů vyjde zhruba na čtrnáct milionů korun. Město chce projekt podpořit 3,5 miliony korun ze svého rozpočtu. Podmínilo to však tím, že městská část musí přidat další dva miliony.

Líšeň tak v reakci na rozhodnutí města Brna svolala mimořádné zastupitelstvo, které tento požadavek schválilo. Zástupci fotbalistů dlouhodobě upozorňují, že umělá tráva je už nevyhovující a za hranicí životnosti. Proto vyvstala potřeba obnovy umělého trávníku. Bez zajištění spolufinancování by však nebylo možné využít mimořádné dotační příležitosti ministerstva školství, kterou Líšeň spolufinancuje nejnižší částkou, tak jak uložilo město Brno.

Materiál mimořádně předložil na jednání zastupitelstva města Brna náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL). O podání žádosti o dotaci z ministerstva školství pro SK Líšeň rozhodlo zastupitelstvem města Brna 25. 7. 2017, a současně město Líšni uložilo, aby se na financování podílela.

Na základě podnětu SK Líšeň a města Brna svolal starosta Líšně mimořádné jednání zastupitelstva na pondělí 14. 8. 2017. Jednalo se o nejzazší termín, kdy bylo možné žádost projednat, neboť termín odevzdání na ministerstvo byl následující den v úterý 15. 8. 2017. Podpora zastupitelů byla jednomyslná a všichni přítomní obnovu z dotačního programu a výši spolufinancování podpořili. „Pro Líšeň je nepochybně dobré, když projekt místních spolků a sdružení uspěje v celostátní konkurenci a podpoří místní aktivity. Velmi si vážím představitelů spolků a sdružení, kteří dokážou získat finanční a materiální podporu pro Líšeň a tedy v konečném důsledku vytvářet hodnoty a příležitosti pro Líšňáky. V tomto případě mladé i dospělé sportovce v Líšni. Z pohledu selských počtů Líšeň vydá dva miliony a na městských pozemcích bude opraven umělý trávník v hodnotě zhruba sedmkrát vyšší,“ uvedl líšeňský starosta Břetislav Štefan (ČSSD). Potvrdil také, že o špatném stavu umělého trávníku byl v minulosti informován a podporu obnovy sportovních povrchů ze strany ministerstva školství vítá.

-vlisni.cz-

Dokumenty ke stažení:

http://www.brno-lisen.cz/04-zmc7-29-2500-4/f11964

Podklady ze ZMB – SK Líšeň

Hlasování

http://www.brno.cz/sprava-mesta/dokumenty-mesta/zapisy-ze-zastupitelstva-mesta-brna/?cislo=3330&rok=2017&dokument=3&platnost=1

Kategorie: 

Tags: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.