Sobota 20. dubna 2024
Vložil vlisni.cz on November 11, 2020
zdroj (damenavas.brno.cz)

Od 1. 11. do 30.11. 2020 můžete na stránkách damenavas.brno.cz hlasovat pro projekt Veřejných záchodů v Líšni.

Při setkání s Vámi, mi často říkáte, že Vám v Líšni chybí veřejné toalety. Chybějící toalety potvrdil také průzkum, kterého se zůčastnilo 266 respndentů z Líšně. Přes 75% dotázaných odpovědělo, že by v Líšni uvítali veřejné toalety a 73% odpovědělo, že by toalety využili. To mi dalo jasný signál, problematiku chybějících toalet řešit. Proto jsem navrhl do tzv. Participativního rozpočtu města Brna projekt Veřejných záchodů v Líšni na Jírově.

Co je cílem projektu?

Cílem projektu je vybudování toalet na konečné trolejbusu na Jírově. Toalety budou stát na místě dřevěného přístřešku, který byl během rekonstrukce smyčky stržen a je zde volná plocha. Toalety budou mít oddělené kabiny pro muže a ženy. Samozřejmostí bude nájezdová rampa pro vozíčkáře, tak aby byla zaručena bezbarierovost objektu. Na toaletách pro ženy naleznete také přebalovací pult pro miminka.

Jak bude zajistěna bezpečnost a čistota toalet?

Problémem mnohých veřejných toalet je, že tyto objekty navštěnují nežádoucí osoby. U toalet v Líšni počítáme s kamerovým systémem, který bude hlídat prostor před toaletami a bude spojen s operačním střediskem Městské policie. Dalším zabezpečením bude otevíraní dveří na minci. WC bude v režimu antivandal, tedy, že veškeré vybavení, bude z nerezového materiálu, který je snadno omyvatelný. Toalety budou denně uklízeny, tak abychom zajistili jejich maximální čistotu a komfort pro občany.

Kde a kdo může pro projekt hlasovat?

Hlasování se koná na webových strákách damenavas.brno.cz, kde může hlasovat osoba starší 18 let, která má trvalé bydliště na území města Brna. Poté je nutné zadat číslo vašeho občanského průkazu. Každý občan má 5 kladných a 2 záporné hlasy. Jednomu projektu můžete udělit až 2 kladné hlasy.

Prosím Vás proto o podporu mého projektu Veřejné záchody v Líšni. Věřím, že úsilí se vyplatí a zanedlouho se dočkáme tolik potřebných veřejných záchodů. Děkuji za Vaši podporu pro můj projekt.

Projekt:  https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1308

Hlasování: https://damenavas.brno.cz/

Michal Chaloupka

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.