Úterý 16. července 2024
Vložil vlisni.cz on July 04, 2016
Nová prodejna Lidl - ilustrační foto (zdroj: Lidl ČR)

Současná prodejna Lidl v Brně v Trnkově ulici bude od pondělí 11. července 2016 uzavřena. V prosinci ji nahradí úplně nový typ prodejny založený na ekologických principech. Zákazníci se mohou těšit na nové moderní prostory, díky kterým bude nakupování komfortnější.

Nová budova prodejny se bude od ostatních prodejen lišit již na první pohled moderním architektonickým pojetím, nově uspořádaným vstupním zádveřím, vzdušným, velkoryse pojatým prostorem prodejny s dostatkem denního světla, který umocní méně barev v interiéru či použité osvětlení. Novinkou budou například širší uličky, větší úsek čerstvých potravin, komfortnější odkládací prostor u pokladen nebo toalety pro zákazníky s přebalovacím pultem.

V novém konceptu našich prodejen myslíme především na zákazníky, kterým přinese komfortnější nakupování od začátku až do konce. Snažíme se tak vyjít vstříc jejim potřebám, jež se za poslední roky výrazně změnily. Neméně důležití jsou pro nás ale naši zaměstnanci, kterým tento stavební koncept přinese kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch například velkorysé zázemí včetně terasy umístěné v prvním patře budovy. Samotná prodejní plocha pak zůstává i nadále jednopodlažní,” okomentovala výstavbu Zuzana Holá, tisková mluvčí společnosti Lidl.

Na pohodlí zákazníků je myšleno i na parkovišti. Všechna parkovací místa budou proto nově rozšířena ze stávajících 2,50 na 2,70 metru.  

Velmi důležitým aspektem nové budovy je její šetrnost k životnímu prostředí. Budova bude využívat energeticky úsporné a zároveň příjemné LED osvětlení. K ochraně životního prostředí přispějí lepší tepelně izolační vlastnosti budovy a především použití ekologických  chladicích technologií. Využíváno bude rovněž odpadní teplo z vybraných technologií, čímž se sníží celková energetická náročnost prodejny.

Vzhledem k technologickým a stavebním nárokům není možné vybudovat novou prodejnu z původní.  Nová prodejna tak vznikne na místě té stávající.

Prodejna bude uzavřena od 11. července 2016. Po dobu rekonstrukce mohou zákazníci využívat další prodejny Lidl v Brně, a to v ulici Hviezdoslavova nebo Okružní.  

Termín otevření nové prodejny je naplánován na prosinec tohoto roku.

-vlisni.cz-

 

Model nové prodejny Lidl (zdroj: Lidl ČR)

Kategorie: 

Komentáře

Kterého debila tam napadlo dát závoru na vjezd a výjezd. Kdysi sem tam rád nakupoval, ale tady ty zábrany mně obtěžují a už tam nepáchnu. Myslím že nejsem sám a tak strátíte hodně zákazníků.

je to zdržovačka trochu, ale já to chápu. Lidi tam dost odstavovali svá auta a nechávali několik dní ....či mnoho hodin
Nemyslím, že na zákazníky to bude mít velký vliv

Je svobodné právo majitele (LIDL) si dát na pozemek třeba 10 závor. Je Vaše svobodné právo jít nakupovat kam chcete. A to je dobře.

"Budova bude využívat energeticky úsporné a zároveň příjemné LED osvětlení." Zajímalo by mě, jakou technologii pro ty prodejny využívají, jestli led zářivky nebo nějaké obří LED trubice https://www.ledakce.cz/led-trubice-90cm/ Asi to půjdu někdy do Lidlu okoknout, protože mě to zajímá jako osvětlení výrobní haly.