Úterý 25. června 2024
Vložil vlisni.cz on July 31, 2017
Slavností přestřižení pásky na Rákosníčkově hřišti (zdroj: Lidl Česká republika)

Tuto sobotu Brno-Líšeň rozveselilo slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště. To si obyvatelé vybojovali v napínavém hlasování společnosti Lidl, které proběhlo na začátku tohoto roku. Nové hřiště stojí v ulici Popelákova a pro veřejnost bylo za účasti vedení města otevřeno v sobotu 29. července. Děti si mohly zasoutěžit a vyzkoušet nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka anebo vlastnoručně vyzdobit plot. Bavil je bohatý program včetně vystoupení Michala z Kouzelné školky.

Nové dětské hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun vybojovali obyvatelé Brna v hlasování společnosti Lidl.Hlasovali poctivě celý únor a s 8.821 hlasem získali ve své kategorii druhé místo.

Hřiště v Brně je sedmým letošním hřištěm a celkově již šestasedmdesátým. Děti nejvíce bavilo plnění disciplín, za které byly odměněny dárkovou taškou, a výroba vlastních triček s motivem Rákosníčka. Úspěch slavilo samozřejmě vystoupení Michala Nesvadby, který je s Rákosníčkovými hřišti spojen od samého začátku, i další divadelní vystoupení o Rákosníčkovi.

„Brno bylo na vítězných pozicích od začátku hlasování a přírůstek hlasů byl po celou dobu rovnoměrný. V posledních dnech hlasování sice Brno - Líšeň předběhla mílovým skokem Praha 15, ale Líšni jejích 8.821 hlasů bohatě stačilo na získání Rákosníčkova hřiště z krásného druhého místa,“ popsala průběh hlasování Zuzana Ritterová, koordinátorka projektu Rákosníčkova hřiště. „Spolupráce s městem při stavbě hřiště byla výborná. Jsme moc rádi, že dáváme hřiště do dobrých rukou a těšíme se, že si místní děti hřiště užijí,“ dodala. 

Společnost Lidl staví Rákosníčkova hřiště již šestým rokem. Letos jich postaví dalších jedenáct a zaokrouhlí tak jejich počet na celkových 80.

Při realizaci konceptu se společnost Lidl spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka jsou určena zejména dětem předškolního věku a nabízí jim k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, a nechybí ani kolotoč a houpačky. Na oplocené hřiště se vešel i domeček, své místo tu mají i lavičky a zpevněná plocha pro kočárky.

Více informací o projektu najdete na: www.lidl-rakosnickova-hriste.cz

Zuzana Holá
Lidl Česká republika v.o.s

Symbolický klíč od hřiště převzal starosta městské části Brno-Líšeň, Mgr. Břetislav Štefan  (zdroj: Lidl Česká republika)
Maskot hřiště - Rákosníček (zdroj: Lidl Česká republika)
Děti a rodiče čekají na vystoupení Michala z Kouzelné školky  (zdroj: Lidl Česká republika)
Michal Nesvadba (zdroj: Lidl Česká republika)
Malování na trička  (zdroj: Lidl Česká republika)
Malování na plot  (zdroj: Lidl Česká republika)

Kategorie: 

Tags: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.