Úterý 16. července 2024
Vložil vlisni.cz on September 29, 2018

Krátké představení Vaší osoby: 

Asi mne znáte od vidění, mohli jste mne vidět na Hodech v kroji, protože ho již dvacet let oblékám. Nebo jste mne viděli na procházce po Líšni. Nebo mne znáte ze školy, protože jsem chodil na Novolíšeňskou.

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat do Líšeňského zastupitelstva?: 

Vidím to jako příležitost podílet se na tvoření a správě Líšně, na jejíž budoucnosti mi záleží. Mám spoustu nápadů a skvělé vize. Láká mne možnost mít možnost něco vylepšit, být součástí toho tvoření.

Jakým prioritním tématům a oblastem se chcete osobně věnovat?: 

Celkově rozvoji ve všech jeho podobách. Mám vizi zřízení státní lesní základní školy na území Líšně. Školství v České republice potřebuje změnu, obecní úroveň je lidem nejblíže, tudíž by měla přicházet a ověřovat nápady a řešení.

Veliký potenciál vidím v privatizaci obecních bytů a použití utržených peněz na výstavbu či nákup startovacích či sociálních bytů. Vím, že je tam třeba vyjasnit i na celoměstké úrovni spousta otázek, ale kde je vůle, je i cesta.

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Když pominu velký rozvoj ve smyslu vzniku nových staveb, zejména bydlení, tak vidím spoustu prostoru pro drobný rozvoj jako: kvalitní veřejná prostranství, květináče v ulicích, zachytávání dešťové vody z paneláků, molo v Mariánském údolí, opravy chodníků, vznik nových parkovacích stání,  griloviští na sídlíšti, či cokoliv dalšího. Pevně však věřím i ve vnitřní rozvoj komunit, lidí, spolků, sousedů, aby spolu trávili hezký čas, měli pro to prostor a jejich radost se přelévala do celé Líšně, ať už to budou velké masové akce, nebo i drobné události několika sousedů. Od stolu radnice se může vymyslet a zrealizovat spoustu pěkných projektů, ale až každý vezme kousek odpovědnosti za místo, kde žijeme, do svých rukou, tak se teprve posuneme a třeba bude i moře.

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně a jak je chcete řešit?: 

Dle mého názoru nekoncepčnost, která se přelevá do různých forem, nad kterými pak zůstává rozum stát. Řešit bych ji chtěl celkovým plánem rozvoje a údržby území, kde by se jasně definovalo, jaké funkce jsou kde uvažovány a v jakém časovém sledu.

Co s v Líšni opravdu povedlo a na co jste hrdí?: 

Osobně jsem rád za pozitivní vývoj v národopisném souboru, který měl těžké období, a nyní nabírá opět správný směr.

Myslím, že se povedla rekonstrukce parku Trnkova. I když práce asi ještě nejsou u konce.

Věřím, že se povedla kampaň politických subjektů a nově vzniklé zastupitelstvo bude pestré, plné energických lidí, kteří přicházejí s nejlepšími nápady a úmysly.

Zastupitelstvo, které najde společnou nejen řeč, ale i cestu, tak aby toho hodně dobrého učinilo pro Líšeň, pro místo, kde žijeme, ano, i Vy!

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.