Úterý 16. července 2024
Vložil vlisni.cz on September 29, 2018

Krátké představení Vaší osoby: 

V Líšni žiji 12tým rokem a považuji ji za svůj domov. Líšeň je pro mě synonymem kvalitního životního prostředí v možnostech Brna, spojení s přírodou, dlouhodobě udržovanými zvyky a kulturními akcemi, které přetrvávají po dlouhá léta. Není tajemstvím, že první příjmení jsem vyženil od své manželky, se kterou máme dva syny.

Ve volném čase se věnuji projektům na naší zahradě, cyklistice, střelbě, v zimě jsem k vidění na snowboardu nebo lyžích, rádi podnikáme výlety s dětmi do přírody tak, aby i ony měly povědomí o svém okolí a neznaly jej jen pohledy do displejů multimediálních zařízení.

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat do Líšeňského zastupitelstva?: 

Zdá se mi, že přihlížet a stěžovat si není cesta k ovlivnění chodu městské části a je třeba se více zajímat, proto jsem se rozhodl, že se pokusím stát součástí.

Jakým prioritním tématům a oblastem se chcete osobně věnovat?: 

Jedná se především o dopravu, bezpečnost, školství a problematiku služeb občanům a jejich podporu.

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Líšeň by se měla především rozvíjet konstantně, a nejen po dobu volebního období. Líšeň má na to, aby se stala vzorem pro jiné městské části, jen je třeba naslouchat lidem a reagovat na jejich skutečné potřeby, a ne na samozvané podivně organizované subjekty, které hájí práva, která nejsou objektivně porušována.

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně a jak je chcete řešit?: 

Z mého pohledu je na pořadu dne zajistit, aby MČ mohla o problémech rozhodovat z pohledu znalce lokality a nerozhodovali pověření zaměstnanci v úřadech Brna, kteří nemohou mít dostatečnou představu a znalost místních poměrů. Dále je třeba předcházet budoucím možným kolapsům dopravy a připravit potřebná řešení v několika lokalitách, tak, aby se věci neřešily ex post. Cílem je také zlepšit formu a organizaci samosprávy a posunout ji z papíru do elektronické podoby tak, aby i zaměstnanci byli výkonnější za podmínky stejné námahy nebo i menší.

Co s v Líšni opravdu povedlo a na co jste hrdí?: 

Mám za to, že Líšeň je dlouhodobě pro řadu lidí jak z Líšně, tak i z jiných městských částí chápana jako místo, kde se dobře žije, kde se něco děje a kde lidé snaží mít se dobře. Líšeň je kulturní, moderní a dynamická část Brna, kterou je třeba podporovat a posouvat dále a udržovat standardy, na které jsme zde zvyklí. Jsem hrdý, že mohu žít v Líšni.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.