Úterý 16. července 2024
Vložil vlisni.cz on September 29, 2018

Krátké představení Vaší osoby: 

Je mi 41 let a původem pocházím z Orlického podhůří. Pracovní povinnosti mě před více jak deseti lety přivedly do nové části staré Líšně. Jsem rozvedený a mám to štěstí být tátou dvou úžasných dětí, kteří oba docházejí na ZŠ Holzova.

Vystudoval jsem ekonomickou fakultu VŠB-TU v Ostravě se zaměřením na ekonomii a management a pracuji jako prokurista a ředitel oddělení lidských zdrojů pro jednu z významných nadnárodních společností sídlících na periferii Brna. 

Do ukončení střední školy jsem aktivně hrál fotbal a florbal. Rád chodím do kina a sleduji aktuální dění na hudební scéně. Snažím se zapojovat do společenského života Líšně a opakovaně jsem měl tu čest vládnout Líšeňským ostatkům jako Bacchus. 

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat do Líšeňského zastupitelstva?: 

Jako člen Kontrolního výboru jsem se za poslední čtyři roky setkal se spoustu věcí, nad kterými člověku zůstává rozum stát. Jsem rád, když věci dávají smysl a fungují. Jako možnost, jak změnit to, co podle mě není v pořádku, je pokusit se stát členem zastupitelstva a tím přijmout spoluzodpovědnost za stav věcí.

Jakým prioritním tématům a oblastem se chcete osobně věnovat?: 

Kvalita života v Líšni - velmi široká oblast, která si zaslouží plnou pozornost. Toto pokrývá péči o veřejný prostor a tlak na soukromé subjekty tak, aby byla Líšeň čistá a upravená. Vytvoření a podporu podmínek pro zvýšení bezpečnosti. Péči a rozvoj prostranství využívaných rodinami s dětmi a seniory. Rozvoj společenského života a propojování „staré“ a „nové“ Líšně.

Do této kategorie řadím i moderně fungující radnici, která je schopna se přizpůsobit digitální éře. Radnici, která je schopna zatáhnout do veřejného života všechny občany Líšně.

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Líšeň by měla mít ambicí stát se čistou, upravenou a bezpečnou městskou částí, která bude volbou číslo jedna pro všechny, kteří chtějí v brněnské aglomeraci žít. Měla by mít ambici umožnit vysokou kvalitu života studentům, rodinám s dětmi a seniorům. Zároveň by měla být schopna poskytnout dostatek vstřícnosti podnikatelským subjektům. Toto jsou oblasti rozvoje, které jsou pokryty v našem volebním programu pro období 2018-2022.

A hlavně, Líšeň by se měla rozvíjet způsobem tzv. trvale udržitelného rozvoje. Každá investiční akce s sebou totiž přináší nemalé závazky do budoucna.

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně a jak je chcete řešit?: 

Problémů je v Líšni mnoho. Všechny prioritní najdete ve výčtu našeho volebního programu.

Co bych chtěl za sebe doplnit, je zajištění efektivního nakládaní s veřejnými prostředky a zajištění transparentních a dobře vedených výběrových řízení. Na Radnici by mělo být zajištěno efektivní fungování jednotlivých úseků samosprávy.

Nesmím ovšem opomenout i důležitou a nelehkou práci na posilování vlivu Líšně na rozhodování Magistrátu města Brna a na hejtmanství Jihomoravského kraje.     

Co s v Líšni opravdu povedlo a na co jste hrdí?: 

Myslím, že zapojení neziskových organizací do života Líšně je každým rokem lepší a lepší a že Ostatky a Líšeňské hody začínají nabývat na významu, což je důkazem toho, že se lidé v Líšni chtějí setkávat a bavit se.

Z viditelných projektů se končícímu zastupitelstvu podařilo prosadit stavební uzávěru v lokalitě Kostelíček (což není bohužel samospasitelné) a zachránit zahradu na Orlovně. Myslím si však, že toto jsou pouze dílčí úspěchy a že Líšeň si zaslouží víc.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.