Pondělí 30. listopadu 2020
Vložil vlisni.cz on November 29, 2016
Ilustrační obrázek (pixabay.com)

Milí sousedé,

hájit zájmy Líšně a vydávat stanoviska v rámci stavebních řízení k plánované vysokopodlažní výstavbě v lokalitě Novolíšeňská – Kubelíkova  nebude vedení naší městské části, ale pan primátor. Ten by měl vědět jakou výstavbu, jaký rozvoj našeho životního prostoru a změnu pohody bydlení chceme.

Sestavili jsme petici a touto cestou  Vás prosíme o podporu a pomoc, kterou si Líšeň zaslouží a nyní i potřebuje. Peticí žádáme vedení města, aby požadovalo a hájilo:

  • maximálně 4-podlažní bytové domy v horní části pozemku, u ul. Novolíšeňské a rodinné domy u ul. Kubelíkovy, které budou respektovat krajinný ráz a nezmění horizont. Vysokopodlažní domy by se staly pohledovou dominantou, a tím by zanikl Kostelíček jako charakteristický krajinný prvek, 
  • řešení lokality jako celku podá jasný obraz o zastavěnosti území, zabrání spekulacím a stane se i přesným zadáním pro komplexní řešení veřejné infrastruktury,
  • pokrytí potřeb veřejné infrastruktury nové výstavby, a to v plné míře ze strany developera. Noví i stávající obyvatelé mají právo na kapacitně dostačující a dostupnou dopravní i technickou infrastrukturu a občanské vybavení. Je nepřípustné, aby nový i stávající obyvatelé, jako sousedé, nesli negativní následky přetížení stávající infrastruktury.

Toto stanovisko, na kterém se náš spolek spolupodílel, podpořilo svým usnesením zastupitelstvo naší městské části.

Petice je tedy i občanskou podporou pro zvolené zastupitele, snahou o informování líšeňské veřejnosti a nabídkou k ovlivnění podoby naší Líšně.

Petici je možné podepsat v prodejně Na lontu – Jírova 6, Zlevněnka – Bednaříkova 1b, Drogerie – Šimáčkova 8, Rodinném centru Pastelka  - nám. Karla IV. 4. Je ji také možné stáhnout přímo zde a předat jakémukoliv členu petičního výboru. Kdykoliv nás můžete kontaktovat na e-mailu lisen.pohodabydleni@gmail.com.

Líšeňský spolek pro pohodu bydlení, Silvie Dražanová, Andrea Fischerová

 

 SOUBORY KE STAŽENÍ:

 ZDŮVODNĚNÍ        LETÁK        PETICE

Kategorie: 

Komentáře

Zdravím tak to je asi všude že někteří občané nechtějí ve svém sousedství nějaké 10 patrové domy v tomhle případě novostavby, ale zase nové byty se v některých městech hodí a tím nemyslím Líšeň. Třeba Praha tam je poptávka po takových https://www.ziprealty.cz/ptags/okoli/ novějších bytech o dost větší než všude jinde ale chápu že neko u se třeba takové bydlení nelíbí když už má nějaké vlastní kde se cítí dobře.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.