Úterý 16. července 2024
Vložil vlisni.cz on November 29, 2016
Ilustrační obrázek (pixabay.com)

Milí sousedé,

hájit zájmy Líšně a vydávat stanoviska v rámci stavebních řízení k plánované vysokopodlažní výstavbě v lokalitě Novolíšeňská – Kubelíkova  nebude vedení naší městské části, ale pan primátor. Ten by měl vědět jakou výstavbu, jaký rozvoj našeho životního prostoru a změnu pohody bydlení chceme.

Sestavili jsme petici a touto cestou  Vás prosíme o podporu a pomoc, kterou si Líšeň zaslouží a nyní i potřebuje. Peticí žádáme vedení města, aby požadovalo a hájilo:

  • maximálně 4-podlažní bytové domy v horní části pozemku, u ul. Novolíšeňské a rodinné domy u ul. Kubelíkovy, které budou respektovat krajinný ráz a nezmění horizont. Vysokopodlažní domy by se staly pohledovou dominantou, a tím by zanikl Kostelíček jako charakteristický krajinný prvek, 
  • řešení lokality jako celku podá jasný obraz o zastavěnosti území, zabrání spekulacím a stane se i přesným zadáním pro komplexní řešení veřejné infrastruktury,
  • pokrytí potřeb veřejné infrastruktury nové výstavby, a to v plné míře ze strany developera. Noví i stávající obyvatelé mají právo na kapacitně dostačující a dostupnou dopravní i technickou infrastrukturu a občanské vybavení. Je nepřípustné, aby nový i stávající obyvatelé, jako sousedé, nesli negativní následky přetížení stávající infrastruktury.

Toto stanovisko, na kterém se náš spolek spolupodílel, podpořilo svým usnesením zastupitelstvo naší městské části.

Petice je tedy i občanskou podporou pro zvolené zastupitele, snahou o informování líšeňské veřejnosti a nabídkou k ovlivnění podoby naší Líšně.

Petici je možné podepsat v prodejně Na lontu – Jírova 6, Zlevněnka – Bednaříkova 1b, Drogerie – Šimáčkova 8, Rodinném centru Pastelka  - nám. Karla IV. 4. Je ji také možné stáhnout přímo zde a předat jakémukoliv členu petičního výboru. Kdykoliv nás můžete kontaktovat na e-mailu lisen.pohodabydleni@gmail.com.

Líšeňský spolek pro pohodu bydlení, Silvie Dražanová, Andrea Fischerová

 

 SOUBORY KE STAŽENÍ:

 ZDŮVODNĚNÍ        LETÁK        PETICE

Kategorie: 

Komentáře

Zdravím tak to je asi všude že někteří občané nechtějí ve svém sousedství nějaké 10 patrové domy v tomhle případě novostavby, ale zase nové byty se v některých městech hodí a tím nemyslím Líšeň. Třeba Praha tam je poptávka po takových https://www.ziprealty.cz/ptags/okoli/ novějších bytech o dost větší než všude jinde ale chápu že neko u se třeba takové bydlení nelíbí když už má nějaké vlastní kde se cítí dobře.

Nestacim se divit! Nejdrive neklamte lidi:
- V posledni verzi projektu (i tady uvedenem) maji byt v horni casti 5-6 podlazne BD a v dolni casti RD.
- Lokalita "kostelicek" je uplne jinde a ma vlastni regulacni plan.
V tehle casti ul. Novolisenske, jsou 10 patrove panelaky, ty vam nekazi panoramu?? Ale hezke nove 5-6 patrove BD panoramu kazit budou? Nebo jenom budou Vam branit ve vyhledu, a proto tohle delate? Hezky jste se vybarvila!
A v neposledni rade, Vam p. Dražanová a Fischerová nekdo diktuje, co mate mit na svem pozemku, jaky mate mit dum nebo byt? Kdyz sepisu petici aby zborili vas dum a udelali z nej park pro verejnost, tak to bude podle vas v poradku. Vzdyt to bude ve verejnem zajmu vetsiny.
Radeji se venujte nejakemu ukldnujicimu konicku, vysivejte, nebo zbirejte znamky. Ruzne aktivistky jako voda z tetcic, ktera blokuje VMO, deti zeme ktere blokuji D1 a vy, kteri blokujete byty pro mlade rodiny maji vsichnu akurat dost. A verte, ze vsechy ty mlade rodiny, ktere si v Lisni nemohou koupit byt, na vas denne "mysli". Kdyz se s nima bavim, tak by vam nejradeji napluli do obliceje kdyz vas nekde potkaji. Ale nebojte, karma existuje. Nechci vam prat neco zle ale vam se ta zlost vrati.

Dobrý den,
lépe by se nám diskutovalo, kdyby jste se za své názory nestyděl(a) a uvedl(a) své jméno. Reagujete na téměř 5 let starou událost a informace. V žádném případě se nejedná o klamání lidí z mé strany. Bohužel Váš komentář zde, s ohledem na velkou časovou proluku, působí zmatečně a je neadekvátní. Petice byla podpořena podpisy cca 1500 Líšňáků a předána panu primátorovi, myslím, na konci roku 2016. Přeji láskyplné Vánoce.

za pět let zde mám cca 30 příspěvků , každý příspěvek je označen - L.C. , nebo ladislav cendelín , nebo L.C. a fotka , rozhodně ne, jako Karel nebo fkr 865 , jsi trapná.

Laďa Cendelín, ks89hm7373@seznam.cz, Hochmanova 1, 62800, Líšeň

pokud se článek z vlisni.cz objevil na FB tak je v odpovědi i moje fotka, je jich tam za těch 5 let aspoň 10

já jsem přehlédl, že se do mě naváží jen karel, přezdívaný varel, no ale po předchozích přestřelkách , se nediv,frk samozřejmě nejsem já, jak se varel mylně domnívá, no já pod nějakým pseudonymem můžu napsat ,že karel je psychopat či pedofil a vyjde to nastejno jako jeho prohlášení , obviňovat někoho bez důkazů,to je náš Karel

Cendelíne, Cendelíne...

za pět let zde mám cca 30 příspěvků , každý příspěvek je označen - L.C. , nebo ladislav cendelín , nebo L.C. a fotka , rozhodně ne, jako Karel nebo fkr 865 , jsi trapný a nejsi chlap, páč se schováváš za anonym a ten fkr 865, dtto,

Laďa Cendelín, ks89hm7373@seznam.cz, Hochmanova 1, 62800, Líšeň

Tak dnes konečně začaly pokuty za parkování na chodníku ulice Klajdovské na pravé straně směrem nahoru na Jírovu!!!!.
Už si konečně někdo všiml, že kočáry neprojedou po chodníku a ničí se!!!! Je celý popraskaný. Kdo zaplatí opravu?

Teď, jak tam blbě stojí na tom chodníku, tak je to u výjezdu z jednosměrek nepřehledný a vrazili tam do sebe dvě auta. nedivím se.

Oznam pro všechny, kteří podepsali petici: blokováním výstavby projektu Novolíšeňská jste způsobili škodu rodinám a lidem, kteří chtějí bydlet. Suma je vyčíslená jako rozdíl ceny novostaveb v Líšni v roce 2016 a ceny za kterou se bude prodávat projekt Novolíšeňská po získaní stavebního povolení. Aktuálni suma je ve stovkách milionů Kč.
Je podaná žaloba na Líšeňský spolek pro pohodu bydlení kvůli obstrukci kterou vede. Dále všichni podepsaní pod peticí s bydlištěm v Líšni jsou vedení jako podílející se osoby, jelikož jsou ve střetu zájmů - v případě blokování výstavby a nedostatku bydlení v Líšni roste cena jejich majetku, což je zištný zájem.
Podepsáním petice vyjadřujete svá práva, ale nesete take zodpovědnost. Neznalost zákona, ani v tomhle případě, neomlouvá.

Tak toto už je hooodně velký úlet :-). A ještě přijít s premisou, že podpis na petici byl za účelem "zištného zájmu" dané osoby jen proto, že má trvalé bydliště v Líšni. Dlouho jsem se tak nepobavil.

.. bych podal žalobu i na ty, co bydlí kolem... Kazí možný výhled do krajiny a mohou vadit i v jiných situacích. Například ,mohou dýchat vzduch a možná i tvůj a za ty prachy...

krásný vyděračský příspěvek. Zákon nezná autor tohoto nesmyslu. Petiční právo je jedním z ústavně zaručených práv občana. Toto je tak na žalobu za vyhrožování a zastrašování.