Pátek 14. června 2024
Vložil vlisni.cz on November 14, 2016

Těsně před mimořádným zasedáním zastupitelstva 15. 11, na němž má být navržená nová koalice stran ČSSD, ANO, ODS a STAN, zveřejnil prostřednictvím Facebooku předseda místní organizace ANO Bohumír Myslín návrh nové koaliční smlouvy, a také se vyjádřil ke způsobu vyjednávání o nové koalici.

Podle vyjádření Bohumíra Myslína ve fb. skupině Líšeň sobě, se jednání klubu zastupitelů místní organizace ANO v poslední době účastnili vedoucí členové městské organizace ANO - její  předseda Pavel Dvořák a místopředsedkyně Karin Karasová. V jejich přítomnosti nastal náhlý zvrat v postoji - líšeňské ANO upustilo od předchozí domluvy na společném postupu s KDU-ČSL a TOP 09  (prohlášení o společném postupu zveřejněné v tomto článku: http://www.vlisni.cz/obcan-obec/pravomoci-rady-mestske-casti-brno-lisen-prevzalo-zastupitelstvo) a vznikla dohoda s ČSSD a dosud opozičními ODS a STAN. Personální obsazení, struktura, partnerství, které jsou zmiňovány v návrhu nové koaliční smlouvy, nebyly projednány a schváleny ani s předsedou místní organizace, ani na úrovni sněmu členské základny líšeňské ANO.

Současně Bohumír Myslín zveřejnil návrh nové koaliční smlouvy o spolupráci mezi stranami ČSSD, ANO, ODS a STAN - SPOLU, který obsahuje i zamýšlené personální obsazení. K tomuto uvedl, že na post prvního místostarosty je navržen řadový člen bez jakékoli funkce v místní organizaci ANO. Radními mají být členové, z nichž jeden podepsal memorandum o spolupráci v rámcí rozšířené stávající koalice (dosavadní koalice rozšířená o ANO) a také je jako radní navržena nečlenka místní organizace nebydlící v Líšni.

Podle Bohumíra Myslína tedy někteří zastupitelé za ANO jednají "na vlastní pěst" v rozporu s dosavadním schváleným směřováním místní organizace. 

Pavla Dombrovská

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Dobrý den,
ověřovat informace je základem dobré novinařiny a objektivního informování veřejnosti. Proto se dovolím zeptat, zda někdo zkusil tuto informaci ověřit?
Podle ústní informace pana Jana Skotala, předsedy zastupitelského klubu a dalších, se členská základna vyjádřila dost jednoznačně v poměru 10:1 pro koaliční spolupráci ČSSD - ANO - ODS - STAN/Spolu.
Ale jak píši mám tuto informaci nepodloženu, tak je možné, že se mílím.

Děkuji panu starostovi za vyjádření. Souhlasím s tím, že ověřování informací je základní věc, proto jsem svůj zdroj informací uvedla. Skutečnost, že předseda MO ANO Bohumír Myslín tímto způsobem situaci hodnotí, je ověřitelná v článku uvedeném písemném zdroji (Facebookové skupině Líšeň sobě).
Překvapuje mne, že přestože pan starosta klade důraz na "ověřené informace", sám předkládá informaci pouze ústní. Ovšem v tomto případě se to dá určitě lehce napravit - předpokládám, že pokud se jednalo o sněm členské základny, existuje zápis, v němž je informace písemně zaznamenána. Prosím pana starostu o předložení tohoto dokumentu, aby se k němu mohl pan Myslín vyjádřit, pokud by vyvracel pravdivost jeho tvrzení na Facebooku.
Jsem velmi potěšena, že se pan starosta zajímá o "základy dobré novinařiny" . V souvislosti s tímto bych jej chtěla upozornit, že jako předseda redakční rady Líšeňských novin (ve spojení s jeho funkcí starosty to už samo o sobě představuje nepatřičný střed zájmů), je zodpovědný za to, že toto médium hrazené z veřejných prostředků postrádá koncepci a dlouhodobě neinformuje o zásadních záležitostech obce - aktuálně pět měsíců neinformování o rezignaci většiny radních. (Problém se týká i radničního webu). Nápady, jak tuto situaci zlepšit, jsou mimo jiné i v Otevřeném dopise redakční radě, který jsme zveřejnili na portálu.
Na tuto pozitivní výzvu k řešení pan starosta/předseda redakční rady nijak nereagoval, což zase vnímám jako názorný příklad nenaplňování proklamace "Klíčem je dialog" v praxi.
Přeji pěkný den a těším se na to, že se v Líšni bude přistupovat k místním problémům jako k pozivním výzvám, které je třeba řešit otevřeně, věcně a s optimismem, ne jako k destruktivním faktorům představujícím "všeobecné ohrožení".

V komentáři byla hrubka, jaké by se měl i žák prvního stupně základní školy vyhnout.

A co teprv starosta !

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.