Sobota 20. dubna 2024
Vložil vlisni.cz on August 14, 2021
Líšeňská radnice (vlisni.cz)

Vážený pane starosto,

jak víte, Spolek pro kvalitní bydlení v Líšni, z. s. usiluje o udržení kvalitního a klidného bydlení v Líšni, o zachování zeleně a zastavení zahušťování bytové zástavby v prostoru líšeňského sídliště. V rámci boje za uvedené nás svými podpisy podpořili brněnští občané a na základě zmocnění od nich naše zástupkyně veřejnosti podala námitky k návrhu nového územního plánu města Brna. Návrh územního plánu otevírá v řadě lokalit v rámci sídliště v severní části Líšně možnost intenzivní bytové výstavby na úkor zeleně kolem již hustě pokryté panelové zástavby s možnými lokálními dominantami vysokými 25 až 40 metrů, proti čemuž bojujete i Vy, jak jste deklaroval v článku „Územní plán jako příležitost hájit zeleň“ zveřejněném v červnovém vydání Líšeňských novin či vystoupením v TV Nova.

Ostatně svou podporu zachování zeleně a zamezení zahušťování bytové zástavby v Líšni jste vyjádřil spolu s téměř 1 400 brněnskými občany i tím, že jste náš podpisový arch věcně shodných připomínek proti územnímu plánu podepsal, za což ještě jednou děkujeme. Naše úsilí jsme prezentovali vedle webových stránek www.spolekprolisen.cz a www.vlisni.cz i dne 23. června v Brněnském deníku a dne 19. července v MF Dnes a setkali jsme se se silnou podporou obyvatel líšeňského sídliště.

Věříme, že jsou Vaše prohlášení míněna vážně a chceme Vás tedy tímto požádat o podporu našich námitek na brněnské radnici. Dále Vás žádáme, abyste na nejbližším zastupitelstvu MČ předložil k hlasování bod adresovaný Statutárnímu městu Brno, v němž i zastupitelstvo MČ Líšeň vyjádří podporu našim námitkám proti územnímu plánu uplatněným zástupkyní veřejnosti. Vysoký počet podpisů, které jsme během velmi krátké doby sesbírali, je jasným důkazem, že toto téma v Líšni velmi silně rezonuje. Náš životní prostor musí nadále sloužit obyvatelům Líšně, nesmíme dovolit, aby se změnil v ráj developerů.

Děkujeme

Spolek pro kvalitní bydlení v Líšni, z. s.
Luboš Džingozov

 

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.